۰

اتصال مدارس روستاهای قم به اینترنت پرسرعت

قم نیوز: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم گفت:در حال حاضر تمام مدارس قم به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شده اند.
اتصال مدارس روستاهای قم به اینترنت پرسرعت
اتصال مدارس روستاهای قم به اینترنت پرسرعت
به گزارش قم نیوز به نقل از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم، جواد غلام پور، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده و اعزام گروه‌های کارشناسی این اداره کل به روستاهای قم، مناطقی که دارای پوشش ارتباطی ضعیف یا فاقد پوشش ارتباطی بوده شناسایی شدند و پس از تامین اعتبار از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتصال تمام مدارس استان قم از محل خدمات عمومی اجباری به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت برقرار شد.

او افزود: در این طرح تعداد ۷۵۱ مدرسه به شبکه ملی اطلاعات وصل شده که ۲۰ مدرسه در ۲ ماه اخیر بوده‌است.

غلام پور با بیان این که یکی از مهم ترین اولویت‌های این اداره کل برقراری زیرساخت‌های ارتباطی در مناطق روستایی و رفع مشکل‌های ارتباطی مردم و خدمت‌رسانی در بستر زیرساخت‌های ارتباطی است، تصریح کرد: ۱۴۶ مدرسه روستایی و ۶۰۵ مدرسه شهری از اینترنت رایگان ۲ ساله از محل اعتبارات دولتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برخوردار شدند.

او در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده طی ۲ مرحله طرح‌های «های‌وب» و «همت» تصریح کرد: با هماهنگی‌های انجام شده و حمایت‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۲ مدرسه از اپراتور های وب،‌ ۶ مدرسه از اپراتور ایرانسل و ۱۱ مدرسه نیز از اپراتور همراه اول از اینترنت ۲ ساله بهره مند شدند.

انتهای پیام/ 106
پنجشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲
کد مطلب: 95863
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *