۰
حجت الاسلام والمسلمین مومنی:

شهید نواب صفوی زندگی خود را بر مبنای قرآن کریم ساخته بود

قم نیوز: یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه گفت: شهید نواب صفوی برای تمام مردم و به خصوص مسؤولین می‌تواند یک الگو باشد زیرا تمام افکار و عقاید زندگی خود را از آیات و روایات قرآن کریم به دست آورده بود.
شهید نواب صفوی زندگی خود را بر مبنای قرآن کریم ساخته بود
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی امشب در مراسم بزرگداشت شهید حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی نواب صفوی که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به اینکه شهیدانی مانند شهید نواب صفوی باید به عنوان برترین الگوها با مردم معرفی شوند، اظهار کرد: این الگوها تمام افکار و اعمال خود را از آیات و روایات قرآن کریم به دست آورده‌اند و اگر مسؤولین بتوانند افکار و اعمال خود را به این افراد نزدیک کنند مردم در شرایطی بسیار مطلوب‌تر زندگی خواهند کرد.
وی با بیان اینکه شرایط سخت دوران طاغوت در عقاید و انگیزه‌های شهید نواب هیچ تاثیری نداشته است، عنوان کرد: شهید حجت الاسلام والمسلمین مجتبی نواب صفوی در زمان حکومت ستم شاهی به دنبال پیاده کردن حکومت و قوانین اسلامی در جامعه بود که سرانجام در همین راه نیز به شهادت رسید.
این استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه افرادی که برای تحقق مبانی اسلامی در جامعه تلاش می‌کنند از هیچ چیزی نمی‌ترسند و آماده شهادت در این مسیر هستند، مطرح کرد: رژیم طاغوت برای اینکه انتقام خود را از شهید نواب صفوی گرفته باشد او را به دار زد و برای اینکه مردم هیچ یادی از او نکنند این عمل را شبانه انجام داد ولی زمانی که یک نفر برای رضایت خداوند کاری را انجام می‌دهد و به شهادت می‌رسد تا سالیان دراز در یاد همه مردم می‌ماند.
وی با اشاره به اینکه افراد شاه به شهید نواب صفوی تولیت آستان قدس رضوی را پیشنهاد دادند به شرطی که بر مبنای قوانین آن‌ها باشد ولی ایشان قبول نکردند، خاطرنشان کرد: اسلام و حکومت اسلامی دغدغه اصلی شهید نواب صفوی بود که موجب شد بذر نفرت از شاه و کاخ نشینان در دل این شهید بزرگوار کاشته شود.
حجت الاسلام والمسلمین مومنی با بیان اینکه پایه گذار اصلی حکومت اسلامی و انقلاب در میان مردم شهید نواب صفوی بودند، تصریح کرد: اهمیت به فرمایشات الهی، توسل به اهل بیت(ع)، اطاعت از قرآن و شب زنده داری از ویژگی‌های بارز این شهید است که مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) بارها ابراز کرده‌اند.

انتهای پیام/136
 
چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب: 58890
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *