۰

شرایط و تعهدات بیمه حجاج تمتع 97 اعلام شد

قم نیوز: شرایط و تعهدات بیمه حجاج سال 1397 اعلام شد که بر اساس آن زائران خانه خدا از مزایای بیمه درمان، عمر، حادثه، مسئولیت (بار) استفاده می‌کنند.
شرایط و تعهدات بیمه حجاج تمتع 97 اعلام شد
شرایط و تعهدات بیمه حجاج تمتع 97 اعلام شد
به گزارش قم نیوز نظر به اینکه قرارداد گروهی بیمه درمان، عمر، حادثه، مسئولیت (بار) زائران تمتع سال 1397 با شرکت سهامی بیمه ایران منعقد شده است، به این وسیله شرایط و تعهدات بیمه به شرح ذیل جهت بهره‌برداری اعلام می‌شود.

بیمه عمر، حوادث و درمان
(سرمایه و تعهدات)

1-1 در صورت فوت به هر علت هر یک از بیمه شدگان پرداخت غرامت به مبلغ 200,000,000 ریال است.


1-2 در صورت فوت بیمه‌شدگان در اثر حادثه، پرداخت غرامت به مبلغ 2.500,000,000 ریال است.

1-3 بدیهی است در صورت فوت بر اثر حادثه هر یک از بیمه‌شدگان در طول مدت قرارداد، میزان غرامت فوت 2.700,000,000 ریال است.

1-4 در صورت بروز حادثه منجر به نقص عضو و یا از کار افتادگی دائم و کامل، پرداخت غرامت مبلغ 2.500,000,000 ریال است.

1-5 در صورت بروز حادثه منجر به نقص عضو و یا از کار افتادگی دائم و جزئی، پرداخت غرامت حداکثر تا سقف مبلغ 2.500,000,000 ریال است.

1-6 در صورت بستری شدن بیمه شده در مراکز درمانی ایران به علل بیماری یا حادثه در زمان پوشش بیمه‌ای، پرداخت خسارت تا سقف 200،000،000ریال است.

1-7 هزینه مراجعت زائر بیمار یا مصدوم از ایستگاه پروازی به شهر محل اعزام، با ارائه رسید معتبر از محل بند 1‏-6 است.

1-8 هزینه مراجعت زائر فوت شده از ایستگاه پروازی به شهر محل اعزام، با ارائه رسید معتبر از محل بند 1‏-1 است.

1-9 مدت پوشش هر یک از بیمه شدگان (زائرین، عوامل ستادی، عوامل اجرایی، روحانیون و کادر پزشکی ) 48 ساعت قبل از اعزام تا 72 ساعت پس از مراجعت خواهد بود.

در صورتی که زائر در عربستان بیمار یا مصدوم گشته و بر اثر آن به ایران مراجعه و به مراکز درمانی مراجعه نماید تا دو هفته پس از بازگشت تحت پوشش خواهد بود.

1-10 پرداخت هزینه‌های درمان سرپایی و پاراکلینیکی به علت بیماری یا حادثه همانند انجام نوار قلب، رادیولژی، آزمایشان اورژانس، گچ گیری و نظایر آن تا سقف 20.000.000 ریال امکان پذیر است.

1-11 پرداخت هزینه‌های درمانی بیمار یا مصدومی که به دلیل بیماری یا حادثه در بیمارستان بستری و تحت درمان قرار گرفته و با نظر پزشک معالج خویش ترخیص شده و به منظور ادامه درمان حداکثر تا مدت 90 روز از زمان وقوع بیماری یا حادثه قادر به انجام هزینه و یا بستری در مراکز درمانی خواهد بود و پس از آن پوشش بیمه‌ای نامبرده امکان پذیر نخواهد بود.

1-12 پرداخت هزینه انتقال بیماران حادثه دیده از ناحیه شکستگی ستون فقرات، ‌لگن و فمور در هنگام عملیات حج، پس از ترخیص از بیمارستان جهت انتقال به مکه، مدینه یا جده، حداکثر تا سقف 400 ریال سعودی است.

1-13 هزینه‌های مربوط به تهیه داروهای مصرفی زائرین با دستور پزشکان مرکز پزشکی حج که در لیست داروهای مرکز پزشکی نمی باشد تا سقف 200 ریال سعودی از طریق بیمه گر قابل پرداخت است. (مشروط بر تائید مرکز پزشکی حج)

تبصره: مدیران محترم کاروان‌ها می‌بایست با ارائه مشخصات زائر اعم از نام و نام خانوادگی، شماره کاروان نسبت به پرداخت هزینه مذکور (بند 1‏-12) و (بند 1‏-13) اقدام و نهایتاً از طریق مراجعه به نماینده بیمه ایران مستقر در ستادهای مکه و مدینه با ارائه مدارک مثبته نسبت به تسویه حساب اقدام خواهند کرد.

1-14 شرکت بیمه ایران متعهد گردیده نسبت به استقرار آمبولانس در ایستگاه های پروازی پُر ترافیک بصورت دائمی و در ایستگاه‌های دارای ترافیک پایین به صورت آنکال با تجهیزات مناسب در زمان رفت و برگشت زائرین جهت ارائه خدمات درمانی و انتقال بیماران به بیمارستان‌های کشور تا پایان عملیات تمتع اقدام کنند.

بیمه مسئولیت (بار)
تعهدات و پوشش‌ها

2-1 اموال هر نفر از زائرین در زمان رفت تا مبلغ 10,000,000 ریال تحت پوشش بیمه است.

2-2 اموال هر نفر از زائرین در زمان برگشت تا مبلغ 20,000,000 ریال تحت پوشش بیمه است.

2-3 خسارت دوربین فیلمبرداری و عکسبرداری پس از کسر 25% استهلاک تا سقف 8,000,000 ریال از سوی بیمه گر پرداخت خواهد شد و برای گوشی تلفن همراه غرامتی پرداخت نخواهد شد.

2-4 بار هر یک از زائرین از زمان رفت و تحویل بار به فرودگاه و تا زمان برگشت و تحویل بار به ایشان در فرودگاه ایران تحت پوشش بیمه است.

تبصره 1: لازم به ذکر است مسئولیت بار زائرین که در زمان رفت یا برگشت از عربستان تحویل شرکتهای هواپیمایی شده و در ازاء آن تگ بار به زائرین تحویل شده با شرکت‌های هواپیمایی بوده و شرکت بیمه گر نسبت به این لوازم تعهدی نخواهد داشت. فلذا نیاز است زائرین گرامی نسبت به اخذ لوازم کامل خود از شرکت‌های هواپیمایی توجیه شوند.

تبصره2: در صورت مفقودی اشیاء و لوازم باید مشخصات زائر و لوازم مفقود شده به اطلاع ستادهای مستقر در مکه مکرمه و مدینه منوره یا مدیریت‌های حج و زیارت استان های سراسر کشور اطلاع رسانی می‌شود.

 واحدهای مذکور پس از ثبت اطلاعات فوق در سایت بیمه زائرین تمتع سال 1397 و چاپ فرم از سایت مربوطه به مالباختگان تحویل خواهند کرد.

فرم چاپ شده پس از تأیید ستاد مکه مکرمه یا مدینه منوره و همچنین دفاتر حج و زیارت استانها و اداره رفاه در تهران قابل ارائه به شرکت بیمه و اخذ خسارت است.

مضافاً اینکه مدت زمان لازم برای ارائه گزارش (فرم اشیاء‌ گمشده) به شرکت بیمه حداکثر از زمان برگشت به ایران حداکثر 3 ماه است.

تبصره3: وجوه نقد، طلا، جواهرات، اوراق بهادار، سمعک، عینک، ساعت مچی، کالسکه بچه، ویلچر، دارو و مواد غذائی، گوشی تلفن همراه، عطر و ادکلن و هر آنچه که ماهیت بار ندارد، از تعهدات بیمه گر خارج بوده و جبران خسارت نخواهد شد.

تبصره4: به منظور جلوگیری از بروز اختلاف و اعتراض زائرین معزز، الزامی است قبل از اعزام کاروان، مواردی که جزء استثنائات قرارداد بوده و قابل پرداخت نمی باشد، به درستی و به دقت به زائرین اطلاع رسانی شود و همچنین از تأیید فرم‌هایی که در آن موارد فوق الذکر درج گردیده، خودداری به عمل آید.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰
کد مطلب: 63181
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *