۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

سالانه 2250 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی می شود

قم نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: سالانه تقریبا 2 هزار و 250 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی در استان قم می شود که این رقم بسیار سنگینی است که بار آن بر دوش حوزه درمان استان است.
سالانه 2250 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی می شود
سالانه 2250 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی می شود
به گزارش قم نیوز ابوالفضل ایرانی خواه امروز در دیدار با سردار آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به جایگاه بهداشت و درمان گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدامات موثری در راستای کاهش هزینه های کمرشکن درمانی مردم، ارتقا جایگاه بیماران، هتلینگ بیمارستانی، ساماندهی متخصصان و... انجام شد و استان قم نیز از این امر مستثنی نبود.

وی بیان کرد: در حوزه بهداشت نیز، استان قم به عنوان استان پایلوت در اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت بود و یک میلیون و 300 هزار نفر از جمعیت استان قم زیرپوشش این طرح قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به خدمات صورت گرفته در حوزه آموزش پزشکی گفت: در این راستا نیز در حال حاضر 2 هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی قم مشغول به تحصیل هستند و با راه اندازی رشته های جدید و همچنین بهره برداری از پردیس دانشگاه، در توجه به امر آموزش نیز اهتمام داشته ایم.

ایرانی خواه به تشکیل مجمع سلامت در استان ها اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های وزارت بهداشت اجتماعی کردن مقوله سلامت است که در این راستا با راه اندازی مجامع سلامت استانی که به ریاست استانداران برگزار می شود، تلاش خواهیم کرد به این امر مهم پرداخته و در راستای اجتماعی کردن سلامت اهتمام داشته و نقش هر دستگاه در این راستا مشخص شود.

وی تصریح کرد: سالانه تقریبا 2 هزار و 250 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران تصادفی در سطح استان قم می شود که این رقم بسیار سنگینی است که بار آن بر دوش درمان استان بوده و معتقدیم که با توجه به مقوله اجتماعی کردن سلامت و معرفی نقش هر دستگاه، در کاهش این هزینه ها و تصادفات بکوشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: معتقدیم که همکاری تنگاتنگ میان نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی قم می تواند در رفع مشکلات و کاهش تصادفات موثر باشدو امیدواریم همانند گذشته تعامل و همکاری میان این دو دستگاه وجود داشته باشد.

عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی استان قم نیز طی سخنانی اظهار کرد: معتقدیم که ارتباط و تعامل میان دو دستگاه پلیس و دانشگاه علوم پزشکی قم باید همانند گذشته ادامه داشته باشد چرا که این تعامل در راستای خدمات رسانی به مردم خواهد بود.

وی بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی قم در راستای خدمات رسانی به مردم تلاش های گسترده ای را انجام می دهد که از تلاش همه آنها قدردانی می کنیم.

انتهای پیام/ 110
يکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب: 71867
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *