۰
در دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد

انتقاد آیت‌الله مکارم شیرازی از اجرای مرموزانه سند 2030 در کشور

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه برخی از افراد نفوذی بدون توجه به وزیر آموزش و پرورش به دنبال اجرای سند 2030 هستند گفت: گفته می‌شود که سند 2030 به صورت مرموز در برخی از جاها در حال اجرا است.
انتقاد آیت‌الله مکارم شیرازی از اجرای مرموزانه سند 2030 در کشور
انتقاد آیت‌الله مکارم شیرازی از اجرای مرموزانه سند 2030 در کشور
به گزارش قم نیوز آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ویژگی‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: باید در خصوص وظایف و ویژگی‌های شورا به مردم توضیح داده شود.

وی ادامه داد: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمانت اجرایی ندارد و به همین دلیل این مصوبات اجرا نمی‌شود، هم اکنون نیاز شدیدی به شورای عالی انقلاب فرهنگی داریم، چون با مشکلات علمی در دانشگاه‌ها و حوزه‌ها و نیز مشکلات شدید فرهنگی در جامعه مواجه هستیم.

این مرجع تقلید افزود: فضای مجازی در زمان کنونی مشکلات زیادی دارد، اگر این فضا اصلاح نشود، بسیاری از مشکلات در جامعه ظاهر می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اسلامی شدن دانشگاه‌ها اظهار کرد: برای اینکه دانشگاه‌ها در مسیر خدمت به اسلام و انقلاب باشند، باید بر روی برنامه‌ها، کتاب‌ها و اساتید در دانشگاه‌ها نظارت صورت بگیرد.

وی ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی اختیارات زیادی دارد و باید این شورا بر روی کتاب‌های دانشگاهی نظارت داشته باشد چرا که شاهد درج برخی از موارد خلاف اصول اسلام در این کتاب‌ها هستیم.

این مرجع تقلید افزود: باید تشکیلات وسیعی در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای نظارت بر بخش‌های علمی و فرهنگی وجود داشته باشد تا شاهد عمل به قوانین در این بخش‌ها باشیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی بررسی فضای مجازی توسط نهادهای فرهنگی را ضروری دانست و تصریح کرد: در گذشته تریبون‌ها در دست افراد خاصی بود، اما فضای مجازی تریبون به دست همه داده است و به عنوان مثال فردی که اخیرا خلع لباس شد، بیش از یک میلیون نفر حساب او را در یکی از شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کردند.

وی ادامه داد: باید پهنای باند در اختیار محتوای صحیح در فضای مجازی قرار بگیرد و نباید این فضا رها باشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به دنبال تحول در بخش‌های مختلف فرهنگی باشد. اما اخیرا شاهد رخ دادن مواردی خلاف شرع در تئاترها بودیم که باید وزیر ارشاد در این خصوص نظارت داشته باشد.  

وی خاطرنشان کرد: گفته می‌شود که سند 2030 به صورت مرموز در برخی از جاها در حال اجرا است، متاسفانه برخی گوششان به تذکرات بدهکار نیست. برخی از افراد نفوذی بدون توجه به وزیر آموزش و پرورش به دنبال اجرای این سند هستند.

انتهای پیام/ 110
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
کد مطلب: 73595
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *