۰
در دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد

انتقاد آیت‌الله سبحانی از پذیرش دانشجوی بیش از نیاز در برخی رشته ها

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید گفت: نباید آن قدر دانشجوی دکترا در رشته‌های علوم انسانی پذیرفته شود که فرد پس از فارغ التحصیلی، مدرک تحصیلی به دردش نخورد و عمر او تلف شود.
انتقاد آیت‌الله سبحانی از پذیرش دانشجوی بیش از نیاز در برخی رشته ها
انتقاد آیت‌الله سبحانی از پذیرش دانشجوی بیش از نیاز در برخی رشته ها
به گزارش قم نیوز آیت‌الله جعفر سبحانی عصر امروز در دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به افزایش تعداد دانشجویان کشور اظهار کرد: اکنون میلیون‌ها دانشجو در رشته‌های علوم انسانی در کشور در حال تحصیل هستند که باید بررسی صورت بگیرد آیا این تعداد دانشجویان مورد نیاز کشور است یا خیر؟

وی ادامه داد: اگر تعداد دانشجویان در رشته‌های مختلف با نیازهای کشور تطابق نداشته باشد، آن‌ها پس از فارغ التحصیلی بیکار می‌مانند که این به ضرر کشور است.

این مرجع تقلید افزود: گاهی جوانان دانشجو در ابتدای ورود به دانشگاه متدین هستند، اما پس از فارغ التحصیلی مشاهده می‌کنیم که این دانشجویان از دین فاصله گرفتند، دلیل این مساله باید مورد بررسی قرار بگیرد.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به وضعیت کتاب‌های دانشگاهی اظهار کرد: گاهی مشاهده می‌کنیم که برخی از کتاب‌های دانشگاهی که جزو منابع اصلی درسی دانشجویان به شمار می‌روند، به دنبال متزلزل کردن خدا و اسلام هستند، باید بر روی کتاب‌های دانشگاهی نظارت بیشتری شود.

وی ادامه داد: نباید آن قدر دانشجوی دکترا در رشته‌های علوم انسانی پذیرش شود که فرد پس از فارغ التحصیلی، مدرک تحصیلی به دردش نخورد و عمر او تلف شود.

این مرجع تقلید افزود: اینکه می‌گویند اسلامی کردن علوم معنی ندارد، درست نیست، در برخی از رشته‌ها داشتن اعتقاد به مساله وحی در ارائه نظریه تفاوت ایجاد می‌کند و وحی یک مساله اسلامی است.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به لزوم نام گذاری روز کلام اسلامی اظهار کرد: پیشنهاد دادم که روز وفات شیخ مفید به نام روز کلام اسلامی نام گذاری شود.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۱
کد مطلب: 73617
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *