۰
آیت‌الله نوری همدانی:

مردم ارزانی را در سفره‌های خود نمی‌بینند/ اخذ دیرکرد بانکی حرام است

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید گفت: مردم در چند سال اخیر وعده‌های زیادی را در حوزه اقتصاد شنیدند، ولی آن‌ها ارزانی را در سفره‌های خود نمی‌بینند.
مردم ارزانی را در سفره‌های خود نمی‌بینند/ اخذ دیرکرد بانکی حرام است
مردم ارزانی را در سفره‌های خود نمی‌بینند/ اخذ دیرکرد بانکی حرام است
به گزارش قم نیوز آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار اعضای هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جامعیت دین اسلام اظهار کرد: این دین آسمانی در حوزه مسائل مختلف از جمله اقتصاد حرف برای گفتن دارد و مساله اقتصاد دارای اهمیت زیادی است.

وی ادامه داد: هر اقدامی در حوزه اقتصاد به سرعت خودش را نشان می‌دهد و مردم بهبود وضعیت اقتصادی را باید در سفره‌های خود و نه آمار مدیران ببینند، آن‌ها طاقت ندارند که چندین سال منتظر اجرا شدن برنامه‌های مدیران برای بهبود وضعیت اقتصادی خود باشند.

این مرجع تقلید افزود: انفال در دین اسلام در اختیار خداوند، رسول اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) است، انفال شامل مواردی همچون معادن و جنگل‌ها است که باید کسی که صاحب ولایت است، از آن استفاده کند تا شاهد فقر در جامعه اسلامی نباشیم.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به لزوم میدان دادن به جوانان اظهار کرد: اگر به آن‌ها میدان داده شود، جوانان می‌توانند که مشکلات اقتصادی را حل کنند.

وی ادامه داد: ثروت‌ها نباید راکد باشند، بلکه ثروت‌ها باید در جریان باشند تا رونق اقتصادی را داشته باشیم، در اسلام فقر نداریم و اگر جلوی اسراف‌ها و احتکارها گرفته شود، دیگری فقیری نخواهیم داشت.

این مرجع تقلید افزود: مردم در چند سال اخیر وعده‌های زیادی را در حوزه اقتصاد شنیدند، ولی آن‌ها ارزانی را در سفره‌های خود نمی‌بینند، ارزش پول کشورمان کاهش یافته است و کالاهای ضروری برای مردم گران شده است.

آیت‌الله نوری همدانی اولویت بندی در تامین نیازهای مردم را ضروری دانست و تصریح کرد: دولت پیش از پرداختن به بازار خودرو و سکه باید تامین نیازهای اولیه مردم را در دستور کار خود قرار بدهد.

وی ادامه داد: براساس روایات باید حاکمان جامعه زندگی خودشان را در سطح فقرای جامعه قرار دهند تا تحمل فقر برای فقرا راحت باشد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر بارها گفتم که دیرکرد حرام است و دیرکرد ربا به شمار می‌رود، اما باز هر روز مردم به من نامه می‌نویسند که در بانک‌ها از آن‌ها دیرکرد گرفته می‌شود.

انتهای پیام/ 110
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب: 73746
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *