۰

دانش آموزان کشور در رقابت های ورزشی قاره آسیا شرکت می کنند

قم نیوز: رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی گفت: خوشبختانه با تدابیری که وزارت آموزش و پرورش اندیشیده است، راه برای توسعه ورزش دانش آموزی در سطح بین المللی نیز باز است و در رقابت های دانش آموزی در قاره آسیا و جهان شرکت می کنیم.
دانش آموزان کشور در رقابت های ورزشی قاره آسیا شرکت می کنند
دانش آموزان کشور در رقابت های ورزشی قاره آسیا شرکت می کنند
به گزارش قم نیوز حسین بابویی در آیین افتتاح مسابقات ورزشی کشتی پهلوانی و زورخانه ای و کبدی از سری مسابقات سی و ششمین دوره رقابت های دانش آموزی پسر کشور در سالن ورزشی مریم شهر قم، افزود: این فرصتی است که دانش آموزان و معلمان ما از داخل کلاس کار را شروع می کنند تا در سطح بین المللی ظرفیت ها و توانمندی های ورزش دانش آموزی را نشان دهند. 
وی درادامه اظهار داشت: به لطف برنامه ریزی های خوب انجام شده در وزارت آموزش و پرورش، رقابت ها و مهارت های ورزشی از درون کلاس و مدرسه آغاز و مسابقات ورزشی در سطح شهرستان ها، استان ها و کشوری برگزار می شود. 
وی افزود: حدود یک هزار دانش آموز ورزشکار کشور در رشته های کبدی و کشتی پهلوانی و زورخانه ای در مسابقات سراسری دانش آموزی پسران در قم رقابت می کنند.
بابویی با بیان این که تلاش شده است که این مسابقات به بهترین شکل برگزار شود، گفت: برای برگزاری این مسابقات از همکاری فدراسیون های مرتبط با این رشته ها نیز بهره برده ایم که از مشارکت آنها تقدیر می کنیم. 

** رئیس فدراسیون ورزشی دانش آموزی در حاشیه برگزاری این مسابقه ها نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این مسابقات به مناسبت چهلمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در پنج رشته ورزشی برای پسران و دختران در سه شهر کشور برگزار می شود. 
وی اعلام کرد: رشته فوتبال دانش آموزان پسر در شهر بندرعباس با شرکت 22 تیم از هفتم بهمن ماه جاری شروع شده است و تا 13 بهمن ماه جاری ادامه دارد و مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر نیز از 25 بهمن ماه جاری در مشهد شروع می شود. 
بابویی افزود: سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر کشور به میزبانی قم با حضور 2 هزار دانش آموز ورزشکار، مربیان، سرپرستان و داوران از هفتم بهمن ماه جاری در چهار رشته ورزشی کشتی پهلوانی و زورخانه ای، بسکتبال سه نفره، لَنگ و کبدی در پنج سالن ورزشی قم شروع شده است و تا 13 بهمن ماه جاری در این شهر ادامه دارد. 
وی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های موجود در سطح آموزش و پرورش؛ برنامه ریزی مناسبی انجام شده است تا ورزش دانش آموزی در داخل و بیرون مدرسه به عنوان فعالیت های مکمل دانش آموزان توسعه یابد. 

** مدیرکل آموزش و پرورش قم نیز در این آیین اظهار داشت: با درایت معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، رشته هایی مضاعف بر رشته های سال های گذشته، در سطح مدارس کشور فعال شدند و توانستند به جایگاهی برسند که شاهد برگزاری مسابقات آن در سطح کشور باشیم.
حمیدرضا شیخ الاسلام افزود: امروز المپیاد درون مدرسه از برکات تدبیر انجام شده در وزارت آموزش و پرورش است و بیش از یک هزار دانش آموز در استان قم برای این مسابقه ها حضور یافته اند. 
وی گفت: همه این توفیق ها به برکت نظام و انقلاب اسلامی است که امام خمینی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران برای ما به یادگار گذاشته است. 
مسابقه های رشته های کشتی پهلوانی و زورخانه ای و کبدی عصر امروز، با حضور مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان و ورزشکاران در قم شروع شد. 

انتهای پیام/ 110
پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: 74031
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *