۰
آیت الله مکارم شیرازی در دیدار رییس سازمان میراث فرهنگی:

گردشگری همراه با حفظ خطوط قرمز و هنجارهای دینی دنبال شود

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید با تاکید بر ضرورت توجه به بایدها و نبایدهای شرعی در توسعه گردشگری گفت: در گردشگری مشروع باید تمام خطوط قرمز و هنجارهای دینی و ارزشی رعایت شود.
گردشگری همراه با حفظ خطوط قرمز و هنجارهای دینی دنبال شود
گردشگری همراه با حفظ خطوط قرمز و هنجارهای دینی دنبال شود
به گزارش قم نیوز آیت الله ناصر مکارم شیرازی امروز در دیدار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت دهه مبارک فجر، با بیان اینکه قرآن در آیات متعدد دعوت به گردشگری و سیر در زمین می‌کند و در اینجا گردشگری آموزنده و مشروع مد نظر است، اظهار کرد: در گردشگری نامشروع تنها به درآمد بیشتر فکر می‌کنند و برایشان مهم نیست که این درآمد با چه وسیله و ابزاری بدست آمده است.

این مرجع تقلید توجه متولیان میراث فرهنگی و گردشگری را به این نکته مهم جلب کرد و گفت: کشور ما به لحاظ زیارتی، گردشگری و درمانی زمینه‌های بسیار خوبی را برای جذب گردشگر دارد، منتهی باید راه‌های خوب را پیدا کرد و در این راه به الزامات و بایدها و نبایدهای شرعی توجه ویژه داشت.

وی توجه به صنایع دستی را امری مهم دانست و افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی صورت گیرد تا در صنایع دستی فرهنگ ملی و دینی ما را به جهانیان نشان دهد.

آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: بسیاری از آثار و بناهای فرهنگی، میراث مذهبی و دینی ما است، بنابر این باید اهداف خود را در برنامه‌های مربوط به میراث فرهنگی نشان دهیم.

وی تاکید کرد: ما از هر کار و عرصه ای می‌توانیم به نفع فرهنگ دینی خود استفاده کنیم؛ میراث فرهنگی نیز یکی از همین عرصه‌ها است و تحقق این مساله نیز برنامه ریزی، هوشمندی و دقت را می‌طلبد.

این مرجع تقلید در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به سیاه نمایی‌های کشورها و رسانه‌های غربی علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: وقتی مردم دنیا واقعیات ایران را از نزدیک مشاهده می‌کنند به واهی بودن تبلیغات ایران ستیزی و اسلام ستیزی پی می‌برند و برنامه‌های دشمنان در این زمینه خنثی می‌شود.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱
کد مطلب: 74362
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *