۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم:

مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود

قم نیوز: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: سی امین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر طی سه دوره از 24 بهمن ماه به میزبانی قم آغاز می‌شود.
مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود
مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم: مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: سی امین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر طی سه دوره از 24 بهمن ماه به میزبانی قم آغاز می‌شود.

مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر برگزار می‌شود

به گزارش قم نیوز سید جواد هاشمی اظهار کرد: مسابقات قرآن کریم در هتل شاهد قم و با حضور 600 نفر از نخبگان قرآنی شاهد و ایثارگر در مرحله کشوری آغاز  می‌شود.

وی ادامه داد: مسابقات قرآن کریم در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی هر ساله از سوی بنیاد شهید وامور ایثارگران ویژه خانواده معظم شهدا و با هدف انس با قرآن و بکار گیری فرامین این کتاب هدایت بشریت به سوی سعادت و نیک بختی برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم اضافه کرد: این دوره از مسابقات از روز 24 بهمن ماه با حضور 180 نفر از همسران شاهد و ایثارگر به مدت سه روز در قم آغاز شده و در ادامه این مسابقات فرزندان دختر شاهد و ایثارگر با حضور 148 نفر از 27 بهمن تا 30 بهمن ماه در این استان به رقابت خواهند پرداخت.

هاشمی عنوان کرد: در مرحله سوم نیز از 10 تا 13 اسفند ماه فرزندان پسر شاهد و ایثارگر و جانبازان در سی امین دوره مسابقات قرآن کریم به رقابت خواهند پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: مسابقات سراسری قرآن کریم پیش از این در مشهد مقدس برگزار می‌شد که امسال برای نخستین بار این مسابقات به میزبانی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم برگزار می‌شود. در این دوره از مسابقات 20 نفر از شرکت کنندگان استان قم حضور دارند.

مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم افزود: در پایان هر دوره مراسم اختتامیه با حضور مسؤولان استانی و ملی برگزار می‌شود، شرکت کنندگان در رشته های حفظ پنج ، 10، 15، 20  و کل قرآن کریم در رشته‌های حفظ، قرائت، تفسیر و مفاهیم حضور دارند  و در هر مرحله سه نفر در هر رشته به‌عنوان برگزیده انتخاب می‌شوند.

هاشمی ادامه داد: حضور داوران بین المللی قرآن کریم، ایجاد امکان ویدئو چک، اجرای برنامه های زیارتی از مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران و اجرای برنامه اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان از جمله برنامه‌های این دوره از مسابقات قرآن کریم است.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۸
کد مطلب: 74447
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *