۰

مدیریت بحران قم در خصوص احتمال سیلابی شدن مسیل ها هشدار داد

قم نیوز: مدیریت بحران قم در اطلاعیه های جداگانه ای، نسبت به احتمال سیلابی شدن مسیل ها و آبگرفتگی معابر به دلیل ناپایداری وضعیت جوی استان طی روزهای دوشنبه و سه شنبه(پنجم و ششم فروردین) هشدار داد.
مدیریت بحران قم در خصوص احتمال سیلابی شدن مسیل ها هشدار داد
مدیریت بحران قم در خصوص احتمال سیلابی شدن مسیل ها هشدار داد
به گزارش قم نیوز در این اطلاعیه ها که خطاب به دستگاه های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران قم تاکید شده است: به اطلاع می رساند به دلیل پیش بینی بارش رگباری همراه با رعد و برق از عصر روز دوشنبه پنجم تا سه شنبه ششم فروردین ماه در سطح استان، احتمال سیلابی شدن مسیل ها و آبگرفتگی معابر و افزایش سرعت وزش باد وجود دارد.
اطلاعیه ادامه یافته است: لذا خواهشمند است دستور فرمایید عوامل ذیربط ضمن اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه، جهت مقابله با هرگونه حادثه احتمالی آمادگی کامل داشته باشند و از نتیجه اقدام ها، این اداره کل را مطلع نمایند. 

* در اطلاعیه دیگر مدیریت بحران قم، بر پیش بینی های ضروری و حیاتی از طریق لایروبی مسیل و انهار به ویژه تخلیه رسوبات از دهانه پل ها توسط کلیه واحدهای ذیربط، شناسایی نقاط آسیب پذیر اماکن مسکونی و مراکز اقتصادی، تجاری و کشاورزی و اقدام های پیشگیری از خسارات در صورت وقوع حوادث، تقویت بنیه تجهیزاتی و تدارکاتی واحدهای عملیاتی مستقر در مراکز فوریت آن سازمان، صدور دستورات لازم به پیمانکاران جهت همکاری در صورت بروز حوادث و رفع نواقص احتمالی طرح های در دست اجرا برای پیشگیری از آبگرفتگی و سیلاب و رفع نقاط ضعف با توجه به تجربیات قبلی تاکید شده است.

* پیش بینی وضعیت جوی قم در روزهای منتهی به آخر هفته
مدیریت بحران قم در اطلاعیه ای دیگر وضعیت جوی استان در روزهای منتهی به روز پنجشنبه هشتم فروردین 98 را پیش بینی کرد.
طبق این اطلاعیه هوای قم در روز دوشنبه پنجم فروردین ماه، نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات بارش باران و وزش باد به نسبت شدید، روز سه شنبه ششم فروردین ماه، ابری همراه با بارش باران و وزش باد به تدریج کاهش ابر، روز چهارشنبه هفتم فروردین ماه، صاف تا قسمتی ابری در برخی ساعات وزش باد و روز پنجشنبه، صاف تا قسمتی ابری در برخی ساعات وزش باد پیش بینی می شود.

انتهای پیام/ 110
دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۲
کد مطلب: 75933
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *