۰

فعالیت 1500 تن از پرسنل شهرداری قم برای جمع آوری آبهای سطحی

قم نیوز: مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم گفت: در پی بارش های روز گذشته همه امکانات شهرداری از جمله یک هزار و 500 نیرو و حدود 200 دستگاه ماشین آلات مکانیزه از جمله موتور پمپ و تانکر برای جمع آوری آب های سطحی مشغول خدمات رسانی در سطح شهر بودند.
فعالیت 1500 تن از پرسنل شهرداری قم برای جمع آوری آبهای سطحی
فعالیت 1500 تن از پرسنل شهرداری قم برای جمع آوری آبهای سطحی
به گزارش قم نیوز سید محسن میرهادی افزود:به دلیل آمادگی نیروهای خدمات شهری شهرداری با وجود بارش بیش از 30 میلی متر باران در سطح شهر، مشکل خاصی برای آمد و شد شهروندان به وجود نیامد، برخی از قسمت ها دچار آبگرفتی شد که به سرعت برای تخلیه آب از مسیرها اقدام گردید.

وی ادامه داد: درحال حاضر همه معابر و مکان های عبور و مرور مناطق هشت گانه قم غیر از بلوار زائر برای آمد و شد خودروها و همشهریان باز است. با توجه به برنامه ریزی هایی که بر اساس هشدارهای هواشناسی از قبل برای مواجهه پیشگیرانه با بارش های شدید باران در شهر قم انجام شده بود، ستاد بحران در شهرداری با حضور شهرداران مناطق مختلف و سازمان های تابعه تشکیل شد و قبل از ورود سامانه بارشی اخیر، نیروهای شهرداری آماده فعالیت بودند.

وی گفت: در جلسات تخصصی، آسیب شناسی مواجهه با بارش های شدید باران در شهر قم انجام شد و بر اساس تصمیم مدیریت استان موضوع مسدود کردن بلوار زائر برای جلوگیری از خسارت های احتمالی وقوع سیلاب در این مسیر، در دستور کار قرار گرفت که در همین رابطه کلیه ورودی های آن مسدود و همه خودروهایی که در این بلوار قرار داشت خارج شد.

وی بیان کرد: مسدود بودن بلوار زائر به دستور مدیریت بحران استان همچنان ادامه دارد و با برطرف شدن خطرات احتمالی نسبت به باز شدن آن اقدام می شود.

مسیر رودخانه قمرود قم از اوائل دهه 80 شمسی برای آمد و شد خودروها و کاهش ترافیک هسته مرکزی قم مهیا شد و در سال های گذشته به صورت بلوار در 2 مسیر در حدود هشت کیلومتر به صورت رفت و برگشت در آمده است. وقوع سیل 11 فروردین سال 1388 در بستر رودخانه قمرود که جان چهار تن را گرفت، باعث شد از آن زمان مسئولان شهری قم نسبت به بارش های شدید باران در منطقه بالادست این شهر و جلوگیری از خطر احتمالی در مسیر رودخانه قمرود حساسیت بیشتری داشته و با پیش بینی وقوع سیلاب، فورا اقدام به تخلیه رودخانه از مسافر و خودرو کنند.

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری شهرداری قم گفت: همچنین محدودیت آمد و شد در زیرگذر غدیر به دلیل شدت بارندگی و انجام عملیات خارج کردن آب اعمال شد و در سایر مناطق سطح شهر قم هیچ مشکلی برای عبور و مرور وجود ندارد.

وی ادامه داد: مواردی که شهروندان از طریق سامانه 137 اعلام می کنند به سرعت رصد و رسیدگی می شود تا کمترین مشکل را در سطح شهر داشته باشیم.

بارندگی که از یک شنبه شب در قم آغاز شده تا روز ششم فروردین ماه ادامه دارد و طبق اعلام اداره کل هواشناسی این استان، بارش در برخی ساعت ها در ارتفاعات استان بویژه در بخش کهک به صورت برف خواهد بود. مدیریت بحران قم نیز در اطلاعیه ای، نسبت به احتمال سیلابی شدن مسیل ها و آبگرفتگی معابر به دلیل ناپایداری وضعیت جوی استان طی روزهای دوشنبه و سه شنبه(پنجم و ششم فروردین) هشدار داد. 

انتهای پیام/ 110
سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۹
کد مطلب: 75960
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *