۰

آیت‌الله اراکی: پشت پا زدن به نظام ولایتی اساسی‌ترین رکن به هم ریختن نظام حاکم بر جهان است‌

قم نیوز: دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اساسی‌ترین رکن به‌هم‌ریخته نظام حاکم برجهان را پشت پا زدن انسان به نظام ولایتی دانست و گفت: مسئله ولایت مهم‌ترین و اساسی‌ترین مسئله تمدنی عصر حاضر است.
آیت‌الله اراکی: پشت پا زدن به نظام ولایتی اساسی‌ترین رکن به هم ریختن نظام حاکم بر جهان است‌
آیت‌الله اراکی: پشت پا زدن به نظام ولایتی اساسی‌ترین رکن به هم ریختن نظام حاکم بر جهان است‌
به گزارش قم نیوز آیت‌الله محسن اراکی امروز در افتتاحیه پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت که در سالن همایش‌های مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، قیام دولت مهدوی را بزرگ‌ترین حادثه‌ای دانست که در آینده جهان اتفاق رخ خواهد داد، اظهار داشت: این حادثه بزرگ تحولاتی همه‌جانبه‌ای در جامعه بشری به وجود خواهد آورد.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: امروزه وارونه‌ای از سوی تمدن غرب روی کره زمین به وجود آمده و این مسئله به‌عنوان بزرگ‌ترین چالش همه دولت‌های آینده مطرح است.

وی با تأکید بر تبیین تمدن وارونه از سوی دغدغه مندان یاری امام عصر(عج) خاطرنشان کرد: کسانی که دغدغه یاری آن حضرت را دارند باید به نقد ریشه‌ای و بنیادین این تمدن وارونه  پرداخته و آسیب‌های وارد آمده را به روابط بشر معرفی کنند.

اراکی عنوان کرد: تمدن غرب رابطه انسان و طبیعت، انسان و انسان و انسان با خدا را رابطه‌ای خصمانه تعریف می‌کند و این مسئله یکی از اساسی‌ترین تفاوت‌های اسلامی و غربی است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اساسی‌ترین رکن به‌هم‌ریخته نظام حاکم برجهان را پشت پا زدن انسان به نظام ولایتی دانست و گفت: مسئله ولایت مهم‌ترین و اساسی‌ترین مسئله تمدنی عصر حاضر است.

وی ائمه معصومین(ع) را حاکمان بالفعل دانست و تصریح کرد: امام صادق(ع) حاکم بالفعل بودند چراکه قاضی عزل و نصب می‌کرد و یا خمس از مردم دریافت می‌کرد، تصور اینکه ائمه(ع) در دوره‌هایی دست به سیاست نزدند تصور باطلی است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی محال بودن غیبت امام عصر(عج) را نشان از محال بودن نداشتن حکومت ولایت برجهان دانست و افزود: در فرهنگ اسلامی و دینی چیزی به‌عنوان غیبت امامت نداریم.

اراکی با اشاره به ‌جریان فتوای آیت‌الله سیستانی در مورد جهاد کفایی برای مقابله با داعشیان گفت: این فتوا به منظور جلوگیری از هم پاشیدن حکومت شیعی بوده و صدور آن عنایت و الهام امام عصر(عج) است.

وی با تأکید بر تبیین مسئله ولایت در جامعه جهانی ابراز کرد: این مسئله را در حوزه علمیه جاافتاده و حکومت الهی را برای جامعه اسلامی توجیه عقلانی کنیم.

 دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جا انداختن ولایت حضرت ولیعصر(عج) مهم‌ترین مقدمه ظهور در دنیا بوده و انجام این کار نیاز به کار فرهنگی در این زمینه است.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب: 76780
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *