۰

بانوان الگوی جهان اسلام معرفی شوند

قم نیوز: تولیت حرم کریمه اهل‌بیت(س) با تاکید بر اینکه معرفی الگوهای بانوی جهان اسلام باید توسط اقشار فرهیخته جامعه اسلامی دنبال شود، گفت: ترویج سیره زندگانی بانوانی همچون حضرت معصومه(س) و حضرت زینب(س) موجب ترویج سبک زندگی دینی در میان مردم می‌شود.
بانوان الگوی جهان اسلام معرفی شوند
بانوان الگوی جهان اسلام معرفی شوند
به گزارش قم نیوز آیت‌الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در دیدار فرماندهان بسیج خواهران وزارتخانه‌ها و نهادهای مختلف کشور که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی مدیون تلاش‌ها و زحمات بانوان است، مطرح کرد: خدمت بانوان به انقلاب دو برابر خدمت مردان ارزش دارد چراکه این افراد هم خودشان در ایجاد انقلاب و استمرار راهپیمایی‌ها نقش داشته و هم از دامن پاک آن‌ها فرزندانی تربیت شده‌اند که مسیر انقلاب را دنبال کرده‌اند.

وی اضافه کرد: حضرت معصومه(س) تنها دختر مجرد از خاندان اهل‌بیت(ع) هستند که چنین حرمی را به خود اختصاص داده و شهر قم را به محل نشر معارف اهل‌بیت(ع) تبدیل کرده‌اند؛ ایشان عالمه و مهاجر الی‌الله بودند که از مدینه به ایران مهاجرت کرده و تاثیرگذاری‌های بسیاری داشته‌اند.

آیت‌الله سعیدی مجاهده فی‌ سبیل‌الله را از جمله دیگر ویژگی‌های بانوی کرامت برشمرد و اضافه کرد: جاسوس‌ها و مأمورانی بودند که حضرت را به صورت مستمر رصد می‌کردند اما ایشان بدون توجه به آن‌ها در مسیر ترویج معارف اهل‌بیت(ع) گام بر می‌داشتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم یادآور شد: حضرت زینب(س) به اسارت رفتند اما شخصیت ایشان به اسارت نرفت بلکه حضرت بودند که جایگاه خود را حفظ کرده و بر دشمن تاثیرگذار بودند.

آیت‌الله سعیدی با تاکید بر اینکه معرفی الگوهای بانوی جهان اسلام باید توسط اقشار فرهیخته جامعه اسلامی دنبال شود، تصریح کرد: ترویج سیره زندگانی بانوانی همچون حضرت معصومه(س) و حضرت زینب(س) موجب ترویج سبک زندگی دینی در میان مردم می‌شود.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۳
کد مطلب: 78623
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *