۰

تاکید استاندار قم بر اولویت بندی صحیح بین نیازهای صنعتی و عمرانی

قم نیوز: استاندار قم با اشاره به لزوم تعامل بین بخش صنعتی، عمرانی و سازمان محیط زیست، بر اولویت بندی صحیح بین نیازهای صنعتی و الزامات محیط زیستی استان تاکید کرد.
تاکید استاندار قم بر اولویت بندی صحیح بین نیازهای صنعتی و عمرانی
تاکید استاندار قم بر اولویت بندی صحیح بین نیازهای صنعتی و عمرانی
به گزارش قم نیوز بهرام سرمست استاندار قم در نشست صمیمی با کارکنان اداره کل محیط زیست استان و تشکلهای مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست در جوامع بشری، اظهار کرد: محیط زیست پاک و سالم در روح و روان افراد جامعه آثار فردی و اجتماعی بسزایی دارد.

استاندار قم مهمترین چالش امروز بشر را مسائل محیط زیستی دانست و اضافه کرد: دغدغه مدیریت استان تلاش برای حفظ و بهبود وضعیت محیط زیست در استان است.

سرمست با اشاره به محدودیت منابع زیست محیطی، تهیه پیوست زیست محیطی طرح‌های صنعتی و عمرانی را مورد تاکید قرار داد و  افزود: در مسیر بهره برداری از محیط زیست، توجه جدی به اولویت‌های زیست محیطی از اهمیت ویژه برخوردار است.

وی تکلیف مدیران اجرایی را فعالیت در چارچوب قوانین تعریف شده عنوان و تصریح کرد: دستگاه‌ها باید در قالب نظارت و پیگیری  دستور العمل‌های سازمانی ، قوانین نظارتی محیط زیست  را رعایت کنند.

استاندار قم از  الزامات اجرای صحیح طرح‌های توسعه ای استان، بررسی کارشناسی تمام جوانب طرح‌ها علی الخصوص استانداردهای محیط زیست دانست و ادامه داد: در صورتی که اولویت توسعه را فراهم نمودن محیط سالم برای زیست انسان قرار دهیم، می توانیم توسعه پایدار را محقق نماییم.

مقام عالی دولت در استان به دغدغه‌های تشکل‌های مردم نهاد در حوزه محیط زیست اشاره و خاطرنشان کرد: برخی پروژه‌ها در مسیر اجرا و بهره برداری، معضلات محیط زیستی ایجاد می‌کنند و مدیریت استان در تلاش است تا با اولویت بندی صحیح بین نیازهای صنعتی،عمرانی و الزامات محیط زیستی، تعاملی کاربردی در نیل به اهداف کلان استان ایجاد کند.

استاندار قم در خاتمه تاکید کرد: بسیاری از مسائل و مشکلات زیست محیطی نشات گرفته از مباحث فرهنگی است و لازم است تا در کنار اقداماتی که دولتمردان در حوزه حفظ و نگهداری از محیط زیست صورت می دهند، مردم نیز در مسیر انجام وظایف خود آموزش ببینند و برای حفظ محیط زیست خود فعالیت کنند.

انتهای پیام/ 110
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 78638
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *