۰

عملکرد صحیح و بی‌نقص قوه قضائیه اعتماد عمومی را در کشور افزایش می‌دهد

قم نیوز: معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این‌که قوه قضائیه باید به داد مظلوم برسد، گفت: عملکرد صحیح و بی‌نقص قوه قضائیه اعتماد عمومی را در کشور افزایش می‌دهد.
عملکرد صحیح و بی‌نقص قوه قضائیه اعتماد عمومی را در کشور افزایش می‌دهد
عملکرد صحیح و بی‌نقص قوه قضائیه اعتماد عمومی را در کشور افزایش می‌دهد
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدرضا آشتیانی اظهار کرد: قوه قضائیه در برقراری امنیت و آسایش در جامعه نقش اساسی و کلیدی دارد به‌طوری‌که عملکرد صحیح و بی‌نقص این قوه می‌تواند اعتماد عمومی را در کشور افزایش دهد.

وی با بیان این‌که نوع کار قوه قضائیه با قوای دیگر تفاوت‌های اساسی دارد، ابراز کرد: برقراری عدالت در جامعه اصلی‌ترین وظیفه‌ این قوه است که باید مسؤولان این قوه در تحقق آن تمام سعی و تلاش خودشان را انجام دهند.

آشتیانی افزود: قوه قضائیه باید کاری کند که مال، جان، ناموس و امنیت مردم حفظ و عدالت برقرار شود و مهم‌تر از این مردم واقعاً احساس امنیت کنند.

وی تصریح کرد: قوه قضائیه باید به داد مظلوم برسد و اجازه ندهد افراد یا گروه‌هایی با بهره‌مندی از برخی امتیازات به مردم ظلم یا به بیت‌المال خیانت کنند.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: اگر در جامعه امنیت به هم بخورد نشان‌دهنده‌ای این است که قوه قضائیه وظیفه‌ خودش را به‌خوبی انجام نداده است و در مقابل اگر قوه قضائیه نقش خودش را به‌خوبی انجام دهد، جامعه به یک ثبات و آرامش واقعی می‌رسد.

وی به عملکرد قوه قضائیه در طول انقلاب اشاره و بیان کرد: در 4 دهه اخیر قوه قضائیه نوساناتی داشته است اما در یک سال اخیر به‌خوبی توانسته با مفسدان اقتصادی برخورد کند و کاستی‌های گذشته را تا حدودی جبران کند.

آشتیانی حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی در رأس این قوه را موردتوجه قرارداد و گفت: ان‌شاءالله در دوره کنونی و مدیریت جدید قوه قضائیه شاهد تحقق تمام خواسته‌های رهبر انقلاب از این نهاد باشیم.

انتهای پیام/ 110
پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 79198
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *