۰

3 هزار دانش آموز قمی در طرح نشاط معنوی شرکت می‌کنند

قم نیوز: معاون ‌اوقاف استان قم با بیان اینکه ۳ هزار دانش آموز قمی تا پایان تابستان در طرح نشاط معنوی شرکت می‌کنند،گفت: طرح نشاط معنوی در ۱۶ بقعه متبرکه استان قم برگزار می‌شود.
۳ هزار دانش آموز قمی در طرح نشاط معنوی شرکت می‌کنند
۳ هزار دانش آموز قمی در طرح نشاط معنوی شرکت می‌کنند
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام یوسف احمدی اظهار داشت: برنامه اوقات فراغت تابستان به مدت هشت سال با عنوان طرح نشاط معنوی در حال برگزاری است.

وی افزود: طرح نشاط معنوی در 16 بقعه متبرکه استان قم برگزار می‌شود، 45روحانی متخصص کودک در این برنامه‌ها حضور دارند و درکنار این برنامه‌ها سبک زندگی اسلامی برگزار می‌شود.  

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد:کلاس‌های طرح نشاط معنوی در موضوعات بصیرت، احکام، اخلاق و قرآن برای نوجوانان برگزارمی‌شود، در کنار کلاس‌های اعتقادی و دینی،کلاس‌های ورزشی در حال برگزاری است و نوجوانان خواهر و برادر در رشته‌های ورزشی مختلف شرکت می‌کنند.

احمدی با بیان اینکه 3 هزار دانش آموز قمی تا پایان تابستان در طرح نشاط معنوی شرکت می‌کنند، تصریح کرد:در اواخر طرح نشاط معنوی اردوهای یک روزه و داخل استانی برگزار می‌شود و از بقاع متبرکه و مکان‌های های تفریحی و زیارتی استان بازدید می‌کنند.

طرح «نشاط معنوی» در 20 امامزاده استان سمنان آغاز شد

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم ادامه داد: طرح نشاط معنوی از 20 تیرماه شروع شده است ودوره ها به مدت 45 روز است، افتتاحیه طرح نشاط معنوی دراستان قزوین برگزار شد و با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته مراسم اختتامیه در قم برگزار می‌شود.

احمدی گفت:آشنایی با بقاع متبرکه،سیره اهل بیت (ع)،امام زادگان، موضوعات اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی در طرح نشاط معنوی مورد تاکید است، تلاش می‌شود تا نوجوانان تا پایان سال با این طرح ارتباط داشته باشند.

وی با بیان اینکه برای ارتباط با افراد شرکت کننده در طرح نشاط معنوی سامانه پیامکی راه اندازی شده است،خاطرنشان کرد: تلاش می شود تا پس از طرح هم نوجوانان با بقاع متبرکه ارتباط داشته باشند، در این سال ها افرادی که در طرح نشاط معنوی و آرامش بهاری شرکت کردند خادم افتخاری امام زادگان شدند و از نظر اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی کمک می کنند.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۶
کد مطلب: 79996
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *