۰

2500 خانوار مددجوی کمیته امداد فاقد مسکن هستند

قم نیوز: مدیر امور مسکن و ساختمان کمیته امداد استان قم گفت: حدود دو هزار و 500 خانواده مددجوی کمیته امداد در استان داریم که فاقد مسکن هستند و مابقی مددجویان کمیته امداد استان مسکن دارند.
2500 خانوار مددجوی کمیته امداد فاقد مسکن هستند
2500 خانوار مددجوی کمیته امداد فاقد مسکن هستند
به گزارش قم نیوز یوسف رشیدی با اشاره به مددجویان فاقد مسکن در استان قم اظهار کرد: حدود دو هزار و 500 خانواده مددجوی کمیته امداد در استان داریم که فاقد مسکن هستند و این خانوارها حدود 10 درصد از کل مددجویان استان قم را تشکیل می‌دهند، مابقی مددجویان کمیته امداد استان مسکن دارند، ولی مسکن حدود 80 درصد از این مددجویان نیازمند تعمیرات است.

وی ادامه داد: کمیته امداد به مددجویانی که اجاره نشین هستند، در زمینه تامین ودیعه مسکن و اجاره ماهیانه کمک می‌کند، به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم که مددجویی در استان قم به دلیل نداشتن ودیعه یا اجاره بها آواره خیابان‌ها شود.

مدیر امور مسکن و ساختمان کمیته امداد استان قم افزود: حدود 35 درصد از مددجویان فاقد مسکن در استان خانواده‌های ایتام هستند، مابقی مددجویان را خانواده‌های دارای سرپرست خانوار زن یا خانواده‌های دارای سرپرست بیمار و از کار افتاده تشکیل می‌دهند.

رشیدی با اشاره به راهبرد کمیته امداد استان قم برای کمک به خانواده‌های ایتام اظهار کرد: کمیته امداد استان امسال، اولویت خرید مسکن برای مددجویان را برای خانواده‌های ایتام گذاشته است و در سال جاری خرید مسکن در استان قم را تنها برای مددجویان ایتام انجام داد، تلاش می‌کنیم که مددجویان یتیم فاقد مسکن در استان به حداقل برسد.

وی ادامه داد: در برنامه کاری کمیته امداد استان قم، ساخت مسکن وجود ندارد، دلیل این مساله عدم تامین زمین از سوی دولت است و به جای آن به سراغ خرید مسکن برای مددجویان رفتیم، سال گذشته 115 واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد استان قم خریداری کردیم.

مدیر امور مسکن و ساختمان کمیته امداد استان قم خاطرنشان کرد: امسال با وجود رشد قیمت‌ها سهمیه خرید 26 واحد مسکن را به کمیته امداد استان قم دادند، اما ما برنامه داریم که این رقم را به 50 واحد برسانیم، در سه ماه نخست سال جاری 6 واحد مسکن را برای خانواده‌های ایتام استان خریداری کردیم.

انتهای پیام/ 110
يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
کد مطلب: 80747
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *