۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم:

قم میزبان فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان می‌شود

قم نیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از اکران فیلم‌های سی‌ودومین جشنواره کودک و نوجوان در قم خبر داد.
قم میزبان فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان می‌شود
قم میزبان فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان می‌شود
به گزارش قم نیوز سید موسی حسینی کاشانی در نشست شورای سیاستگذاری برگزاری سی‌ودومین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان استان قم با تبریک فرا رسیدن دهه ولایت، اظهار کرد: امسال جشنواره فیلم کودک و نوجوان نیز همچون جشنواره فیلم فجر از سوی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح کل کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان با نگاه جدی‌تری دنبال می‌شود، تصریح کرد: تلاش بسیاری شده تا استان‌ها نیز در رویدادهای اصلی سینمایی کشور مشارکت داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به اکران موفق فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در قم، افزود: بهمن‌ماه سال گذشته، همزمان با تهران که میزبان اصلی جشنواره فیلم فجر بود، این رخداد مهم در قم نیز برگزار شد و بخشی از بهترین فیلم‌ها در قم نیز به روی پرده رفت.

وی در ادامه به تفاهم نامه منعقد شده با سازمان سینمایی اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه، اختیار و مجوز برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان نیز به استان‌ها واگذار شد تا در برگزاری این رخداد سینمایی نیز سهیم باشند.

حسینی کاشانی با تأکید بر اینکه هر استان فقط می‌تواند یک سینما را برای برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان معرفی کند، افزود: تلاش بسیاری شد که برای قم دو سینما را در نظر بگیرند اما در نهایت مثل سایر استان‌های سراسر کشور، فقط یک سینما برای میزبانی از جشنواره فیلم کودک و نوجوان پذیرفته شد.

وی از انتخاب سینما کانون قم به عنوان میزبان برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان خبر داد و گفت: با توجه به جمعیت قابل توجه منطقه پردیسان و در راستای توسعه عدالت فرهنگی و توزیع افزایش سرانه فرهنگی مناطق کم برخوردار و همچنین برگزاری جلسات مقدماتی توسط اداره کل سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با شورای انجمن سینماداران قم، مقرر شد سینما کانون امسال میزبان اکران فیلم‌های جشنواره فیلم کودک و نوجوان در قم باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بر لزوم همراهی دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره فیلم کودک و نوجوان در قم تأکید کرد و افزود: بستر برگزاری این رخداد مهم سینمایی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم فراهم شده و اجرای مطلوب آن نیازمند مشارکت جمعی تمام دستگاه‌های اجرایی است.

اکران ۱۰ فیلم جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان در قم

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز در این جلسه اظهار کرد: جشنواره فیلم کودک و نوجوان به عنوان یکی از رویدادهای ملی و بین المللی هرساله به میزبانی استان اصفهان برگزار می‌شود.

محمدکاظم رضوانی با اشاره به برگزاری سی‌ودومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان از ۲۸ مرداد تا ۴ شهریور به دبیری علیرضا تابش در استان اصفهان، گفت: همزمان با استان اصفهان، ۱۰ فیلم این جشنواره در ۳۰ استان به نمایش در می‌آید.

وی با بیان اینکه استان قم برای سومین دوره‌ای است که میزبان فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان می‌شود، تصریح کرد: ۱۰ فیلم جشنواره کودک و نوجوان از پنجشنبه ۳۱ مرداد تا دوشنبه ۴ شهریور در سینما کانون قم اکران می‌شود.

دبیر اجرایی سی‌ودومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در قم افزود: برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره فیلم کودک و نوجوان، شورای سیاست‌گذاری با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها، صداوسیمای مراکز استان‌ها، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان‌ها تشکیل شده است.

وی با اشاره به انتخاب سینما کانون به عنوان میزبان این رخداد سینمایی در قم، اظهار کرد: در شورای انجمن سینماهای استان، سه سینمای آوینه، کانون و ونوس قم برای میزبانی از این رخداد سینمایی اعلام آمادگی کردند که در نهایت با توجه به امتیازاتی که سینمای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان قم دارد، این سینما برای میزبانی از جشنواره، معرفی شد.

رضوانی افزود: سینمای کانون واقع در منطقه پردیسان قم دارای استانداردهای لازم برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان است و محوطه و امکانات جنبی لازم را داراست.
انتهای پیام / 137
پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۵
کد مطلب: 81138
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *