۰

شهر قم در میلاد امام هادی(ع غرق در نور و شادی شد

قم نیوز: شهر مقدس قم همزمان با میلاد امام هادی(ع) دهمین اختر تابناک ولایت رنگ و بویی دیگر به خود گرفته است و جشن های دهه ولایت و امامت نیز در مسجدها، حسینیه‌ها، تکیه‌ها و بقاع متبرک امامزادگان(ع) قم در حال برگزاری است.
شهر قم در میلاد امام هادی(ع غرق در نور و شادی شد
شهر قم در میلاد امام هادی(ع غرق در نور و شادی شد
به گزارش قم نیوز هم‌زمان با فرارسیدن سال روز میلاد امام هادی(ع)، شهر مقدس قم نیز هم‌زمان با سایر شهرهای کشور غرق در شادی و سرور است.

زائران و مجاوران بارگاه کریمه اهل‌بیت(س) از جای‌جای ایران اسلامی خود را به بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) رسانده‌اند تا در این جشن و سرور خود را سهیم بدانند.

شهر آذین‌بندی و چراغانی شده و همه جای شهر را ریسه بسته‌اند، شیفتگان خاندان عصمت و طهارت(ع) با پخش گل و شیرینی خود را در این جشن بزرگ سهیم می‌دانند.

حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیز به‌طرز باشکوهی آذین‌بندی شده و هزاران تن از عاشقان بانوی آب و آینه خود را به این مکان مقدس رسانده‌اند تا کنار این مضجع و حرم شریف این میلاد میمون و خجسته را جشن بگیرند.

در این مراسم عاشقان و شیفتگان مکتب اهل‌بیت(ع) و زائران و مجاوران کریمه اهل‌بیت(ع) حضور داشتند که یاسینی مدیحه‌سرایی کرد و همچنین گروه تواشیح انوار المهدی(عج) به اجرای برنامه پرداخت.

به همین مناسبت آئین‌های جشن در مسجدها، حسینیه‌ها، تکیه‌ها و بقاع متبرک امامزادگان(ع) در سراسر استان قم برگزار شده است و سخنرانان به بیان ویژگی‌ها و کرامت‌های آن حضرت پرداختند.

جشن‌های بزرگ دهه امامت و ولایت نیز از روز عید قربان در قم آغاز شده است و تا عید غدیر ادامه دارد.

انتهای پیام/137
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۱
کد مطلب: 81189
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *