۰

آیت الله مکارم شیرازی: مسلمانان کشمیر را نجات دهند

قم نیوز: یکی از مراجع تقلید در بیانیه‌ای با اشاره به وقایع کشمیر اعلام کرد: مسلمین جهان باید این منطقه از جهان که اکثریتش مسلمان هستند را فراموش نکنند و برادران اسلامى خود را از زیر فشار هندوستان نجات دهند.
آیت الله مکارم شیرازی: مسلمانان کشمیر را نجات دهند
آیت الله مکارم شیرازی: مسلمانان کشمیر را نجات دهند
به گزارش قم نیوز در بیانیه آیت الله مکارم شیرازی آمده است: کشمیر منطقه بسیار سرسبزى است که جاذبه‌هاى گردشگرى فراوان دارد و به همین دلیل مورد علاقه هند و پاکستان است. سال‌ها کشمیر به دو ایالت تقسیم شده؛ ایالتى که در اختیار پاکستان و ایالتى در اختیار هندوستان است و فراموش نکنیم که اکثریت مردم کشمیر مسلمان‌اند.

در این بیانیه تصریح شده است: گویا اخیراً هند به این فکر افتاده است که بر تمام کشمیر غلبه کند و این منطقه حساس و پرجاذبه را در اختیار بگیرد. اى کاش از طریق دیپلماتیک وارد مى‌شد ولى زورگویى را ترجیح داده و با لشکر عظیمى که به آنجا اعزام داشته، عدّه زیادى را به خاک و خون کشیده یا بازداشت کرده است. حل مسأله کشمیر از طریق دیپلماتیک ممکن است. اینجاست که مسلمین جهان باید این منطقه از جهان که اکثریتش مسلمان هستند را فراموش نکنند و برادران اسلامى خود را از زیر فشار هندوستان نجات دهند. چراکه بى‌تفاوتى در این راه در پیشگاه خدا مسؤولیت فراوان دارد.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: البته و صد البته امیدى به مراکز جهانى نیست، آن‌ها از اینکه مسلمانان و هندوها به دست یکدیگر کشته شوند سود مى‌برند. مسلمین باید احساس مسؤولیت کنند والا در پیشگاه خدا پاسخى ندارند.

انتهای پیام/ 110
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵
کد مطلب: 81255
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *