۰

آیت‌الله یزدی: نیروی انتظامی در برخورد با منکرات جدی باشد

قم نیوز: رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر لزوم برخورد جدی نیروی انتظامی با منکرات در جامعه گفت: در اسلام محرمات نهی از منکر و واجبات معروف محسوب می‌گردد و نیروی انتظامی در برخورد با منکرات باید جدی باشد.
آیت‌الله یزدی: نیروی انتظامی در برخورد با منکرات جدی باشد
آیت‌الله یزدی: نیروی انتظامی در برخورد با منکرات جدی باشد
به گزارش قم نیوز آیت الله محمد یزدی در دیدار عبدالرضا آقاخانی، فرمانده نیروی انتظامی استان قم با ابراز خرسندی از فعالیت‌های انجام‌شده، آن‌ها را بسیار خوب توصیف و از خدمات فرمانده نیروی انتظامی در قم تقدیر کرد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه با اشاره به گزارش فرمانده نیروی انتظامی استان قم افزود: خدمات شما خدمت به‌نظام و انقلاب است و ان‌شاءالله که موردقبول خداوند متعال قرار می‌گیرد.

آیت‌الله یزدی در ادامه ضمن بیان توصیه‌های اخلاقی ابراز کرد: همه مسؤولان باید هر شب این مسئله را برای خود یادآورشوند که یک روزی هم نوبت به آن‌ها می‌رسد و باید پاسخگوی رفتار و کردار خود باشند، بنابراین باید به‌گونه‌ای خدمت کرد که در روز قیامت هنگامی‌که اعضای بدن گواهی می‌دهند پشیمان نشویم.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر لزوم گسترش فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از فروع مهم دین است که البته می‌توان گفت در کنار اصول دین نیز قرار می‌گیرد زیرا اگر موردتوجه قرار نگیرد به اصول دین هم آسیب می‌رسد.

وی ادامه داد: البته همانگونه که فقها تصریح کرده اند امربه‌معروف و نهی از منکر 3 درجه دارد. اول؛ امربه‌معروف و نهی از منکر قلبی است، یعنی هر مسلمانی از انجام یک منکر ناراحت شود و نسبت به وقوع آن حساس باشد و از تحقق یک معروف خرسند شود. یکی از خطرات جدی برای نظام اسلامی بی‌تفاوتی عامه مردم و عدم اعتقاد در درجه اول نسبت به امربه‌معروف و نهی از منکر است.

آیت الله یزدی اضافه کرد: بخش دوم امربه‌معروف و نهی از منکر زبانی است، بدین معنی که هر فردی هر کار زشتی را مشاهده کرد با زبان تذکر دهد و یادآوری کند و البته شرط اول همان‌گونه که فقها هم گفته‌اند این است که احتمال تأثیر بدهید و اگر کسی احتمال اثر بدهد تذکر واجب است.

وی ادامه داد: درجه دیگر آن نیز درجه اجرایی و عملی امربه‌معروف و نهی از منکر است که برای عامه مردم نیست و مربوط به حکومت می‌شود و اجرای آن بر عهده کسانی است که مسؤولیت رسمی دارند که البته باید بر اساس مقررات و قانون عمل کنند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان با تأکید بر لزوم برخورد جدی نیروی انتظامی با منکرات در جامعه افزود: در اسلام کلیه محرمات نهی از منکر و کلیه واجبات معروف محسوب می‌گردد و نیروی انتظامی در برخورد با منکرات باید جدی باشد و در اجرای وظیفه قانونی خود دقیق عمل کند.

فرماندهی نیروی انتظامی استان قم در این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت‌های نیروی انتظامی در استان پرداخت و از تشکیل قرارگاه فرهنگی 19 دی با محوریت موضوعات فرهنگی استان قم به‌ویژه حجاب و عفاف خبر داد.

انتهای پیام/ 110
دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 81696
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *