۰

ذوالنور: امام حسین(ع) در واقعه کربلا معیارها و اصول اسلام ناب را به همگان شناساند

قم نیوز: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه امام حسین(ع) در واقعه کربلا معیارها و اصول اسلام ناب را به همگان شناساند، گفت: کربلا حادثه نبود و ملاک و معیار برای همگان بود.
ذوالنور: امام حسین(ع) در واقعه کربلا معیارها و اصول اسلام ناب را به همگان شناساند
ذوالنور: امام حسین(ع) در واقعه کربلا معیارها و اصول اسلام ناب را به همگان شناساند
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور طی سخنانی در هیئت حضرت ابوالفضل(ع) لر زبانان مقیم قم، به تبیین چرایی عزاداری ایام محرم و صفر برای امام حسین(ع) پرداخت و اظهار داشت: عده‌ای می‌گویند واقعه عاشور حادثه‌ای مثل حوادث دیگر بود و برخی نیز عزاداری برای امام حسین(ع) را بی‌عقلی می‌دانند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نویسنده‌ای هم ترویج فرهنگ شهید و شهادت را ترویج خشونت دانسته و عزاداری برای امام حسین(ع) را زیر سؤال می‌برد و می‌گوید خشونتی که در کربلا اتفاق افتاد نتیجه خشونتی بود که پیامبر اکرم(ص) در بدر مرتکب شد.

وی صادر کردن 110 هزار مسلمان و غیرمسلمان به اروپا به‌عنوان برده‌های جنسی توسط داعش را مورد اشاره قرار داد و گفت: آیا ایستادن رزمندگان اسلام و مقابله با داعش ترویج فرهنگ خشونت است؟

ذوالنور با بیان اینکه امام حسین(ع) در واقعه کربلا معیارها و اصول اسلام ناب را به همگان شناساند، افزود: امام حسین(ع) بعد از شنیدن خبر مرگ معاویه فرمودند؛ فاتحه اسلام خوانده است و اسلام به رهبری چون یزید مبتلا شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کربلا یک‌بار مصرف نبوده و تاریخ انقضا ندارد، خاطرنشان کرد: کربلا حادثه نبود و ملاک و معیار برای همگان بود و امام حسین(ع) مسیر به همه نشان داد.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰
کد مطلب: 81898
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *