۰

ورود سازمان صمت قم به توزیع آرد برای جلوگیری از اختلاط آرد نانوایی‌ها

قم نیوز: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم از تصمیم بر نظارت معاونت بازرسی سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان بر بارگیری و حمل‌ونقل آرد از کارخانه تا نانوایی به‌منظور جلوگیری از پخت نان با آرد متفاوت داد.
ورود سازمان صمت قم به توزیع آرد برای جلوگیری از اختلاط آرد نانوایی‌ها
ورود سازمان صمت قم به توزیع آرد برای جلوگیری از اختلاط آرد نانوایی‌ها
به گزارش قم نیوز مهرداد غضنفری با اشاره به وجود دستگاه‌های مسئول در زمینه نان از تهیه و تبدیل گندم به آرد تا خروج نان از نانوایی  اظهار داشت: اداره کل غله باید گندم مرغوب را تأمین کند و تحویل کارخانه دهد، که 11 هزار تن گندم تولیدی استان است و تاکنون نیز 20 هزار تن گندم خریداری و وارد استان شده است.

وی با تأیید خرید گندم با کیفیت‌های مختلف از استان‌های خوزستان، گلستان، ایلام و لرستان، تصریح کرد: برای افزایش کیفیت، اختلاطی در گندم صورت می‌گیرد و استاندارد و بهداشت بر کیفیت آرد تولیدی تأکید دارند که اگر آرد کیفیت نداشت، باید به کیفیت گندم و اختلاط آن شک می‌کردیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم اضافه کرد: تصمیم گرفته‌شده از مرحله تحویل آرد به نانوایی، معاونت بازرسی سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت با همکاری اتحادیه،‌ ورود پیدا کرده تا نظارت لازم در بارگیری و حمل‌ونقل آرد صورت گیرد و آرد هر نانی به همان نانوایی داده شود که دیگر شاهد تحویل آرد یک نان به نانوایی دیگر و پخت نان با آرد متفاوت نباشیم.

وی با تصریح بر اینکه اگر این حلقه‌ها رعایت شود، خروجی این اقدامات نان سالمی بوده که باید به‌دست مصرف‌کننده برسد، ابراز کرد: اینکه غیرمسئولانه حرفی بزنیم، اصلاً پذیرفته نیست، در این زمینه دستگاه‌های مسئول استاندارد و بهداشت هستند که بر کیفیت آرد نظارت داشته و تنها اشکال به پخت نان با آردی غیر از آرد نان موردنظر بود که این مشکل با مصوبه جدید مرتفع خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم عنوان کرد: ممکن بوده رقابت و اختلافاتی بین کارخانه‌ها باشد که یکدیگر را به کاهش کیفیت متهم کنند ولی سیستم نظارتی سازمان صمت و اتحادیه باید در حلقه‌های بعدی نظارت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه با سیستم حملی که در حوزه نیمه یارانه‌ای وجود دارد، اتحادیه باید به این مسئله نظارت کند، خاطرنشان کرد: توصیه‌مان این بوده که دستگاه‌های مسئول نظارتی، وظایف خودشان را به خوبی انجام دهند.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸
کد مطلب: 81961
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *