۰

شعار اربعین اعلام شد؛ "الحسین یجمعنا"

قم نیوز: نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: شعار«الحسین یجمعنا» برای اربعین امسال در نظر گرفته‌ شده ‌که نمایانگر ‌شور افرادی است که در ایام اربعین به پیاده‌روی می‌روند.
‌شعار اربعین اعلام شد؛ "الحسین یجمعنا"
‌شعار اربعین اعلام شد؛ "الحسین یجمعنا"
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ سید عبدالفتاح نواب ظهر امروز در آئین رونمایی از پوستر و شعار اربعین در سال جاری که در سالن همایش‌های حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، با اشاره به اهمیت وجود شعار به‌عنوان نماد و نشانه اظهار داشت: پرچم‌های کشورها به‌عنوان علامات آن‌ها و شعار آن کشور در پرچم وجود دارد.

وی با بیان اینکه پیامبر اعظم(ص) برای هر جنگی متناسب با آن جنگ شعاری را انتخاب می‌کرد، ابراز کرد: تمامی شعارهای اهل‌بیت(ع) از جنس آسمانی و سمایی بوده است و اطاعت از خداوند و قرآن جز شعارهای مورد تأکید اسلام است.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت یکی از ویژگی‌های شعار خوب را الهام‌بخشی و فراگیری آن دانست و ادامه داد: شعار باید واقعی باشد نه مانند شعاری که خوارج در جنگ با هدفی غلط به دنبال آن بودند.

وی با تأکید بر اینکه شعار اربعین سال گذشته «حب‌الحسین یجمعنا» بود، یادآور شد: شعار«الحسین یجمعنا» برای اربعین امسال در نظر گرفته‌ شده ‌که برگرفته‌شده از شور افرادی که در ایام اربعین به پیاده‌روی می‌روند را نشان می‌دهد.

نواب با اشاره به اهمیت وجود خلوص و دلدادگی در بین زیارت کنندگان سیدالشهدا گفت: این خلوص در بین زائران اباعبدالله الحسین(ع) سبب ایجاد موج خروشان زائران شده است.

وی معرفی گستردگی اربعین را موردتوجه قرار داد و افزود: می‌توان از امکانات رسانه‌ای با ساخت برنامه‌های مناسب مظلومیت امام حسین(ع) و اهل‌بیت(ع) را جهانیان ابلاغ کرد.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۷
کد مطلب: 81999
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *