۰

برای ویزای اربعین نیازی به مراجعه به سفارت و کنسولگری‌ها نیست

قم نیوز: سفیر عراق در ایران گفت: امسال با توجه به حذف هزینه ویزا پیش‌بینی می‌شود سه میلیون زائر از ایران در راهپیمایی اربعین شرکت کنند.
برای ویزای اربعین نیازی به مراجعه به سفارت و کنسولگری‌ها نیست
برای ویزای اربعین نیازی به مراجعه به سفارت و کنسولگری‌ها نیست
به گزارش قم نیوز سعد جواد قندیل ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره روابط تاریخی کشورهای ایران و عراق اظهار داشت: مشترکات فراوانی به برکت اهل‌بیت(ع) بین ملت ایران و عراق وجود دارد که مقابر بزرگانی در عراق و امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در ایران جز این اشتراکات است.

وی راهپیمایی اربعین را موردتوجه قرار داد و افزود: در آستانه راهپیمایی با شکوه اربعین قرار داریم که امسال با توجه به حذف هزینه ویزا پیش‌بینی می‌شود سه میلیون زائر از ایران در راهپیمایی اربعین شرکت کنند.

سفیر عراق در ایران خاطرنشان کرد: طبق یادداشت تفاهمی که بین مسئولان دو کشور برای تسهیل حرکت زوار حسینی به کربلای معلی به امضا رسیده است دیگر نیاز به مراجعه به سفارت و کنسولگری‌ها نبوده و مهر خروج در ایام اربعین در مرزها انجام می‌شود.

وی با اشاره به هماهنگی‌های لازم و بسیج امکانات برای خدمت‌رسانی به زوار اربعین حسینی یادآور شد: شرایط امنیتی از گذرگاه‌های مرزی تا کربلای معلی و اقامتگاه‌ها زوار در نظر گرفته‌شده است.

قندیل با تأکید بر انجام هماهنگی‌های لازم برای برگشت زوار اربعین به ایران اضافه کرد:خدمات حمل‌ونقلی، خدمات پزشکی، اطعام زوار، اقامت زائران و نیازهای مواکب به خوبی پیش‌بینی‌شده است.

وی با بیان وجود هماهنگی کامل و بالا بین مراجع رسمی ایران و عراق تصریح کرد: سفارت عراق با مراجع امنیتی و وزارت‌های کشور هر دو کشور در ارتباط است تا زوار بتوانند در بهترین شرایط به زیارت برسند.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب: 82169
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *