۰

آیت‌الله مکارم شیرازی:مسئولان ایران و عراق مراقب فتنه دشمنان باشند

قم نیوز: مرجع تقلید شیعیان خواستار هوشیاری مسئولان کشورهای ایران و عراق در برابر تلاش‌های دشمنان برای جدایی دو کشور و دو ملت شد.
آیت‌الله مکارم شیرازی:مسئولان ایران و عراق مراقب فتنه دشمنان باشند
آیت‌الله مکارم شیرازی:مسئولان ایران و عراق مراقب فتنه دشمنان باشند
به گزارش قم نیوز آیت‌الله مکارم شیرازی صبح امروز در دیدار با سفیر عراق در جمهوری اسلامی ایران که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به عمق مشترکات دو کشور ایران و عراق اظهار داشت: مشترکات این دو کشور عمیق و ناگسستنی است و مذهب از قوی‌ترین عوامل این پیوند است.

وی با بیان اینکه مذهب ارتباط بین دو کشور را نزدیک‌تر کرده است، ابراز کرد: هیچ دو کشوری در دنیا وجود نداشته که مثل ایران و عراق از جهات مختلف اشتراکات داشته باشند و این مسئله محکمی برای توسعه و تحکیم روابط است.

مرجع تقلید شیعیان یکی از عوامل پیوند دو کشور را حوزه‌های قوی نجف و قم دانست و افزود: بسیاری از علمای ایران در حوزه علمیه نجف و بسیاری هم از علمای عراق در قم مشغول تحصیل بوده و هستند.

وی با تأکید بر اینکه راهپیمایی اربعین از عوامل نزدیکی دو ملت است، عنوان کرد: قلوب ما به واسطه امامان مدفون در عراق در این کشور است و دشمنان تلاش‌هایی برای جدایی دو کشور و دو ملت هستند که باید مسئولان دو کشور هوشیار باشند.

استاد برجسته حوزه علمیه جدایی دو کشور را به علت عمق اشتراکات ناممکن برشمرد و ادامه داد:  جوانان زیادی از شیعیان عراق و سوریه و جمهوری اسلامی در مقابل تکفیری‌ها به میدان رفته و شر آن‌ها را دفع کردند.

وی با اشاره به سفر پنهانی و دزدانه رئیس‌جمهور آمریکا به عراق و مقایسه این سفر با سفر رئیس‌جمهور ایران به این کشور خاطرنشان کرد: در حالی رئیس‌جمهور آمریکا شبانه و دزدانه به عراق سفر کرد، رئیس‌جمهور ایران در روز روشن و در میان مردم به زیارت ائمه اطهار پرداخت.

آیت‌الله مکارم شیرازی اضافه کرد: نگرانی مردم عراق نگرانی ما نیز بوده که امیدواریم آینده این کشور از جمیع جهات بهتر از امروز باشد.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵
کد مطلب: 82172
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *