۰

هیچ بازمانده از تحصیلی در مقطع ابتدایی در قم وجود ندارد

قم نیوز: مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان قم گفت: کمتر از یک درصد در متوسط اول و دوم بازمانده از تحصیل‌ داریم و به جرئت در مقطع ابتدایی هیچ بازمانده از تحصیلی در قم وجود ندارد.
هیچ بازمانده از تحصیلی در مقطع ابتدایی در قم وجود ندارد
هیچ بازمانده از تحصیلی در مقطع ابتدایی در قم وجود ندارد
به گزارش قم نیوز حمیدرضا شیخ‌الاسلام در کنفرانس تخصصی حقوق کودک که ظهر امروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با بیان اینکه شاخص تغییر در جامعه آموزش جامعه است، اظهار داشت: نقش  آموزش‌ و پرورش در این زمینه بسیار مهم و اساسی است که اگر این آموزش‌ها درست نباشد به اهداف نمی‌رسیم.

وی با تأکید بر لزوم آموزش برای خانواده‌ها، افزود: آموزش‌هایی را برای پدر و مادر و خانواده‌داریم که تاکنون  1400 مرکز تحت آموزش‌های روانشناسی و تربیت فرزند قرارگرفته‌اند.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان قم با اشاره به اینکه بسیاری از آموزش‌ها بی‌هدف است و اینکه بارها اتفاق افتاده که آموزش‌ها به هدف نرسیده است، ادامه داد: باید فکری برای پیونده خانواده‌ها کنیم تا به حقوق فرزندان گذاشته شود.

وی احترام به کودک را یکی از اساسی‌ترین موارد جلوگیری از بروز مشکلات دانست و گفت: متأسفانه بسیاری از مشکلات که شاهد آن هستیم از طرف پدر و مادر که ارکان خانواده بوده اتفاق افتاده است.

شیخ‌الاسلام عنوان کرد: با هماهنگی کمیته امداد توانستیم مشاورانی را برای خانواده‌ها قرار دهیم تا مشکلات میان پدر و مادر حل‌وفصل شوند تا کودک مورد آسیب قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه پدری اگر به هر دلیلی بازداشت شود ستون خانواده لغزش پیدا می‌کند، تصریح کرد: در بحث اعتیاد فقط با آموزش امکان جلوگیری وجود دارد و همان‌طور که همه می‌دانند آموزش‌ها زمان‌بر و هزینه‌بر است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قم اضافه کرد: الحمدالله کمتر از یک درصد در متوسط اول و دوم بازمانده از تحصیل‌داریم و به جرئت در مقطع ابتدایی هیچ بازمانده از تحصیلی در قم وجود ندارد و اگر این‌گونه مسائل مشاهده شود به درب خانواده می‌رویم و خانواده را راضی به ادامه تحصیل فرزند می‌کنیم.

انتهای پیام/ 137
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰
کد مطلب: 82668
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *