۰

برپایی نشست های کارشناسی برای زائران خارجی اربعین

قم نیوز: رئیس مجمع جهانی شیعه شناسی از اعزام مبلّغان و مترجمان به مراسم اربعین حسینی و برپایی نشست ها و جلسات سخنرانی و ذکر مصیبت برای زائران خارجی شرکت کننده در این رویداد مهم خبر داد.
برپایی نشست های کارشناسی برای زائران خارجی اربعین
برپایی نشست های کارشناسی برای زائران خارجی اربعین
به گزارش قم نیوز آیت پیمان با اشاره به استقرار ستاد متمرکز علمی، فرهنگی و رسانه‌ای مجمع جهانی شیعه شناسی در موکب امام رضا (ع) واقع در عمود شماره 1222 مسیر نجف اشرف به کربلای مُعلّی گفت: مجمع جهانی شیعه شناسی در مراسم اربعین امسال نیز همانند سال‌های قبل و با بهره گیری از تجارب کسب شده، برنامه‌های مختلف و متعددی را تدارک دیده است که اعزام اکیپ رسانه‌ای و همچنین استقرار راهنمایان و مبلّغان برادر و خواهر در نقاط مختلف عتبات عالیات برای راهنمایی، مشاوره و پاسخ به پرسش‌های زائران عزیز به‌ویژه زائران خارجی از آن جمله است.

وی افزود: محور همه این برنامه‌ها، خدمت رسانی هر چه گسترده‌تر به زائران خارجی که از کشورهای مختلف جهان به این رویداد بین‌المللی می پیوندند، خواهد بود.

وی که مسؤولیت دبیرخانه شورای دین پژوهان کشور را نیز بر عهده دارد همچنین اظهار کرد: در این برنامه‌ها، جمعی از مبلّغان و استادان حوزوی و دانشگاهی بویژه از حوزه علمیه قم حاضر خواهند بود تا نشست‌های کارشناسی پرسش و پاسخ و همچنین نشست‌های تخصصی بویژه با موضوعات حماسه حسینی و مهدویت را برای زائران خارجی اربعین حسینی سامان دهند و تلاش کنند تا ارتباط دو سویه این عزیزان با مشاوران و راهنمایان علمی خود در طول سال حفظ شود.

پیمان اضافه کرد: البته بخش دیگری از برنامه‌ها هم به هماهنگی با برخی از مواکب برای بیتوته، استراحت و پذیرایی زائران خارجی اختصاص دارد.

رئیس مجمع جهانی شیعه شناسی در عین حال هماهنگی با شبکه‌های رادیویی تلویزیونی و دیگر رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها را برای پوشش رسانه‌ای حضور شخصیت‌ها و زائران خارجی از دیگر برنامه‌های مجمع در این ایام خواند و خاطر نشان کرد: ما ضمن آن که پذیرای پیشنهادها و انتقادهای همه صاحب‌نظران برای خدمت رسانی هرچه بیشتر در مراسم اربعین حسینی هستیم، این امکان را هم داریم تا همچنان و با اعلام آمادگی مبلغان، مشاوران مذهبی و عالمان فرهیخته، زمینه را برای استقرار و فعالیت این عزیزان در مراسم پرشور اربعین حسینی سال جاری و سال‌های آینده فراهم سازیم.

انتهای پیام/ 110
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب: 82671
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *