۰

آئین بدرقه کاروان زائران اربعین حسینی در ایستگاه راه آهن قم برگزار شد

قم نیوز: آئین بدرقه کاروان زائران اربعین حسینی شنبه شب با حضور بهرام سرمست استاندار قم در ایستگاه مرکزی راه آهن شهر مقدس قم برگزار شد.
آئین بدرقه کاروان زائران اربعین حسینی در ایستگاه راه آهن قم برگزار شد
آئین بدرقه کاروان زائران اربعین حسینی در ایستگاه راه آهن قم برگزار شد
به گزارش قم نیوز استاندار قم در این آئین با بیان اینکه پیاده روی اربعین، مراسمی سرشار از برکت و معنویت است، اظهار داشت: اگر ما توفیق همراهی با زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را نداریم، اما برای خدمتگزاری به زائران ایشان و زائران کریمه اهل بیت(س) همه تلاش خود را به کار گرفته ایم.

وی با بیان اینکه زائران اربعین حسینی که از کشورمان به عراق سفر کرده اند، در کنار میلیون ها زائر از اقصی نقاط جهان، سفیران جمهوری اسلامی ایران هستند، خاطرنشان کرد: زائران ایرانی باید فرهنگ متعالی مردم این سرزمین را به خوبی به همه جهانیان نشان دهند.

سرمست در پایان تصریح کرد: امیدواریم زائران اربعین حضرت امام حسین(ع) بتوانند در نهایت دوستی، صلح و مهربانی از فیوضات و برکات این سفر معنوی بهره مند شده و ارمغانی از خیر و برکت را با خود به همراه بیاورند.

قطارهای اربعین راه‌آهن قم در راستای خدمت‌رسانی به زائران و مسافران، در قالب سه رام قطار فوق‌العاده درمسیر قم ـ کرمانشاه و بالعکس و همچنین چهار رام قطار فوق‌العاده در مسیر قم ـ خرمشهر و بالعکس، حرکت خود را آغاز کرد.

بیش از ۹۰ درصد از قطارهای مسافربری ایجاد شده در ایام اربعین در کشور از ایستگاه مرکزی شهر قم عبور کرده و زائران قمی عتبات عالیات، علاوه بر ۷ رام قطار پیش بینی شده، می توانند از ظرفیت قطارهای عبوری نیز به خوبی استفاده کنند.

قیمت بلیت قطار از شهر مقدس قم به مقصد کرمانشاه ۳۷ هزار تومان و به مقصد خرمشهر ۹۰ هزار تومان بوده و برای مراقبت و نگهداری از خطوط ریلی جنوب کشور در حوزه استحفاظی قم، تعداد کشیک ها و کنترل ها به صورت ویژه افزایش یافته است.

انتهای پیام/ 110
يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب: 82770
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *