۰

کتاب «دوستان خوب ما» هدیه به زائران کوچک اربعینی

قم نیوز: کتاب «دوستان خوب ما» به دو زبان فارسی و عربی در موکب حضرت رقیه به کودکان زائر اربعین حسینی هدیه می‌شود.
کتاب «دوستان خوب ما» هدیه به زائران کوچک اربعینی
کتاب «دوستان خوب ما» هدیه به زائران کوچک اربعینی
به گزارش قم نیوز کتاب «دوستان خوب ما» داستان خواهر و برادری به نام محسن و زینب را در اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا  زبانه کودکانه و با تصاویری برگرفته از مسیر پیاده‌روی اربعین روایت می‌کند که در یکی از عمودها پدر و مادرخودشان را گم می‌کنند و با کودکان عراقی آشنا می‌شوند.

این کتاب تلاشی برای آشنایی و دلبستگی هر چه بیشتر کودکان با امام حسین علیه‌السلام و زیارت اربعین است که آن را لعیا اعتمادی نوشته و الهام زمانی نیز آن را تصویرگری کرده است.

هرساله تعدادی زیادی از عروسک‌های محسن و زینب دو شخصیت اصلی این داستان با کمک بانیان خیر به پیاده‌روی اربعین آورده می‌شود و به کودکان هدیه داده می‌شود.

کتاب دوستان خوب ما یا «اصدقاونا الجیدون» و همچنین عروسک‌های شخصیت‌های اصلی آن مورد استقبال کودکان زائر قرار گرفته است و علاقه زیادی به خواندن آن نشان می‌دهند.

مسؤول موسسه انار طراح عروسک‌های محسن و زینب و کتاب دوستان خوب ما در حاشیه موکب حضرت رقیه در مسیر نجف-کربلا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: هدف از این اقدام، خلق شخصیت‌هایی نمادین در پیاده‌روی اربعین برای کودکان است به طوری که آن‌ها با این شخصیت‌ها انس گرفته و  دلبستگی‌شان به پیاده‌روی اربعین بیشتر شود.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر اینکه زیارت اربعین یکی از نشانه‌های مؤمن است، گفت: تلاش می‌کنیم کودکان با ماجراهای که در کتاب برای محسن و زینب اتفاق می‌افتد و سایر محصولات فرهنگی که به آنها هدیه می‌شود با ماهیت پیاده‌روی اربعین آشنا شوند.

حجت‌الاسلام سید حامد معلمی چالش موجود در کارهای فرهنگی اربعینی را فعالیت‌های مقطعی و زودبازده دانست و اظهار کرد: در حالی که باید برای تربیت نسل آینده اقدامات بلندمدت، ریشه‌ای و تأثیرگذار طراحی شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 10 سال از اوج‌گیری پیاده‌روی اربعین گذشته است، خاطرنشان کرد: در این سال‌ها در حوزه کودک اقدام خاصی از سوی نهادهای فرهنگی انجام نشده و از این ظرفیت عظیم غفلت شده است به گونه‌ای که هنوز محصول تصویری مناسب برای کودکان با موضوع اربعین تولید نشده است.

مسؤول موسسه انار برپایی موکب حضرت رقیه(س) را از دیگر اقدامات این موسسه در مسیر پیاده‌روی اربعین در سال جاری عنوان کرد و افزود: سعی کردیم کودکان در این مسیر با حضور در موکب حضرت رقیه دقایقی از خدمات فرهنگی برخوردار شوند و هر چه بیشتر از این موقعیت به دست آمده بهره‌مند شود.

انتهای پیام/ 137
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۴
کد مطلب: 82809
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *