۰

تاکنون بیش از 7 هزار زائر از خدمات درمانی قرارگاه اربعین قم بهره‌مند شدند

قم نیوز: مسئول کمیته امداد و داروی قرارگاه اربعین استان قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای درمان زائران گفت: روزانه ۸۰۰ الی ۹۰۰ زائر پذیرش می‌شوند و تاکنون بیش از ۷ هزار زائر از خدمات درمانی قرارگاه اربعین بهره‌مند شدند.
تاکنون بیش از ۷ هزار زائر از خدمات درمانی قرارگاه اربعین قم بهره‌مند شدند
تاکنون بیش از ۷ هزار زائر از خدمات درمانی قرارگاه اربعین قم بهره‌مند شدند
به گزارش قم نیوز حجت اقدم با اشاره به خدمات صورت گرفته به زائران اربعین حسینی اظهار داشت: هر شیفت 15 پزشک و پرستار در حال خدمت‌رسانی هستند و 4 پزشک پاکستانی نیز در زمینهٔ خدمت به زائران به ما کمک کردند.

وی افزود: تاکنون برآورد کلی درمان 350 میلیون تومان است که 200 میلیون تومان آن دارویی است و هزینه‌های صورت گرفته به‌صورت رایگان توسط خیران استان تهیه‌ شده است.

مسئول کمیته امداد و داروی قرارگاه اربعین استان قم تصریح کرد: پرهام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و قدیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی از خدمات درمانی صورت گرفته در قرارگاه مردمی اربعین بازدید انجام دادند و دستورات لازم برای خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر را صادر کردند.

اقدم با اشاره به لزوم کمک‌های دارویی و هزینه‌های درمان توسط خیران بیان کرد: از خیران دارویی استان تشکر ویژه می‌کنم و همچنین داروخانه‌های استان نیز در زمینهٔ کمک‌های دارویی همت ویژه‌ای داشتند و از آن‌ها تقدیر می‌کنم.

اورژانس قم به‌صورت 24 ساعته در قرارگاه اربعین در حال خدمت‌رسانی است

وی با بیان اینکه اورژانس 115 قم و آتش‌نشانی با قرارگاه اربعین همکاری دارند، افزود: اورژانس استان به‌صورت 24 ساعته در این قرارگاه در حال خدمت‌رسانی است و انتقال بیماران به مراکز درمانی توسط اورژانس انجام می‌شود.

مسئول کمیته امداد و داروی قرارگاه اربعین استان قم مرکز بهداشت استان 24 ساعته برای مقابله با بیماری‌ها در مصلی حضور دارد و اکیپ کامل مرکز بهداشت هم در قرارگاه حضور دارد و بهداشت محیط نیز برای بهداشت قرارگاه اربعین نظارت کافی را دارد.

اقدم تصریح کرد: در زمینهٔ تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و سپاه استان کمک‌های مناسبی انجام دادند و از نظر پرستار و نیرو نیز بسیج و علوم پزشکی همکاری بسیار خوبی با مجموعه قرارگاه دارند و زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی به فعالیت می‌پردازند.

روزانه 800 تا 900 زائر برای درمان توسط قرارگاه اربعین پذیرش می‌شوند

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای درمان زائران گفت: روزانه 800 تا 900 زائر پذیرش می‌شوند و تاکنون بیش از 7 هزار زائر از خدمات درمانی قرارگاه اربعین بهره‌مند شدند که در این چند روز بیشتر آن‌ها ایرانی بودند و 15 زائر برای درمان به بیمارستان‌های کامکار، نیکویی و ایزدی انتقال داده شدند.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۶
کد مطلب: 82867
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *