۰
عضو جامعه مدرسین:

پیاده‌روی اربعین با عنوان حادثه‌ای وصف‌ناپذیر تداعی‌گر فرهنگ عاشوراست

قم نیوز: عضو جامعه مدرسین حرکت عظیم پیاده‌روی اربعین را حادثه‌ای وصف‌ناپذیر دانست و گفت: چنین حرکتی در کل جهان بشریت آن‌هم به‌صورت کاملاً خودجوش بی‌نظیر بوده حال‌آنکه این پدیده تأثیرگذار به‌صورت خاصی تداعی‌گر فرهنگ عاشورا است.
عضو جامعه مدرسین: پیاده‌روی اربعین با عنوان حادثه‌ای وصف‌ناپذیر تداعی‌گر فرهنگ عاشوراست
عضو جامعه مدرسین: پیاده‌روی اربعین با عنوان حادثه‌ای وصف‌ناپذیر تداعی‌گر فرهنگ عاشوراست
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ حسن نظری شاهرودی با اشاره به اهمیت زیارت اربعین اظهار داشت: پیاده‌روی و زیارت روز اربعین با عنوان سنت دیرینه مردم عراق مطرح بوده و در این مسیر هر آنچه در توان داشتند در طبق اخلاص گذاشته و برخی نیز با پای پیاده راهی می‌شدند این در حالی است که این عمل با سختگیری‌های شدیدی از سوی بعثی‌ها مواجه می‌شد.

عضو جامعه مدرسین عشق مردم نسبت به سیدالشهدا را امری بی‌بدیل خواند و تصریح کرد: این حرکت قابل قیاس با هیچ حرکتی نبوده چراکه خاندان صعودی به گمان خویش بزرگ‌ترین کنگره حج را برگزار کرده‌اند که نهایتاً گستره جمعیت حجاج با حجم وسیع از تبلیغات به 3 تا 4 هزار نفر می‌رسد.

وی حرکت عظیم پیاده‌روی اربعین را حادثه‌ای وصف‌ناپذیر دانست و افزود: چنین حرکتی در کل جهان بشریت آن‌هم به‌صورت کاملاً خودجوش و بدون هیچ‌گونه تبلیغاتی بی‌نظیر و فوق‌العاده است این اتفاق به‌عنوان پدیده‌ای تأثیرگذار فرهنگ عاشورا را به‌صورت خاصی تداعی می‌کند.

استاد حوزه و دانشگاه ظلم‌ستیزی و پرورش معنویت و مقاومت در برابر ظلم را از پیام‌های این حرکت عظیم معرفی کرد و گفت: این حرکت در کاهش ناهنجاری‌های رفتاری و اجتماعی بسیار مؤثر بوده چراکه کسانی که خود را در مسیر سیدالشهدا قرار می‌دهند سعی بر تبعیت از رفتار ایشان خواهند داشت.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶
کد مطلب: 82877
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *