۰

پیام سیدالشهدا در قالب‌های هنری به جهانیان رسانده شود

قم نیوز: مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی هنری روایت فتح گفت: باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که پیام سیدالشهدا در قالب فرهنگ و هنر به گوش جهانیان رسانده شود.
پیام سیدالشهدا در قالب‌های هنری به جهانیان رسانده شود
پیام سیدالشهدا در قالب‌های هنری به جهانیان رسانده شود
به گزارش قم نیوز به کربلای معلی، محمد حبیبی که در ایام پیاده‌روی اربعین در موکب اهالی فرهنگ و هنر در مسیر نجف به کربلا حضور داشت در سخنانی اظهار کرد: قیام سیدالشهدا(ع) و ندای «هل من ناصر ینصرنی» آن حضرت هم در آن زمان و هم در زمان حلی حرکتی فرهنگی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام کسانی که در آن زمان زندگی می‌کردند می‌دانستند سیدالشهدا تنها است و با یاران خود قطعاً به شهادت خواهد رسید، خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) چون حرکت خود را مربوط به انسان خاص و در یک زمان خاص نمی‌دانست بنابراین ندا سر داد «آیا یاری کننده‌ای هست که مرا یاری کند؟».

مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی هنری روایت فتح با تأکید بر اینکه امروز فعالیت‌های فرهنگی و هنری ما به نوعی لبیک به ندای سرور و سید شهیدان عالم حضرت اباعبدالله الحسین است، گفت: فعالیت‌های فرهنگی و هنری از وظایف ذاتی بنیاد فرهنگی روایت فتح است که در موکب اهالی فرهنگ و هنر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه امیدوارم بتوانیم قدم مثبتی در زمینه تبیین قیام عاشورا برداریم، تأکید کرد: تا جایی که بتوانیم و امکان داشته باشد باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که پیام سیدالشهدا در قالب فرهنگ و هنر به گوش جهانیان رسانده شود.

حبیبی اشاره به اثرگذاری استفاده از فرهنگ و هنر در رساندن پیام عاشورا گفت: از قالب‌های مختلف هنری از جمله فیلم، تئاتر، هنرهای تجسمی و سایر هنرهای به‌روز می‌توانیم برای رساندن پیام عاشورا به همه مردم جهان استفاده کنیم.

گروهی از هنرمندان و خادمان هیئت هنر و رسانه قم و بسیاری از شهرهای دیگر به سرپرستی استاد مسعود نجابتی از هنرمندان برجسته کشور، با برپایی موکبی در عمود 299 مسیر نجف به کربلا، برای نخستین بار اقدام به برپایی یک چاپخانه در مسیر حرکت زائران کرده و با درج انواع شعارهای حسینی روی کوله‌پشتی‌ها، البسه و چفیه و پرچم‌ها  به زبان‌های فارسی،عربی و انگلیسی، زمینه گسترش فرهنگ حسینی را در بین زائران اربعین حسینی به زبان هنر فراهم آورده است.

انتهای پیام/ 137
يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰
کد مطلب: 82891
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *