۰

بیشترین حجم معتادان ‌قم مربوط به غیربومی‌هاست

قم نیوز: دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم گفت: به دلیل زیارتی بودن شهر قم و کثرت مسافرین و مهاجرین بیشترین معتادین را در این قشر داریم.
بیشترین حجم معتادان ‌قم مربوط به غیربومی‌هاست
بیشترین حجم معتادان ‌قم مربوط به غیربومی‌هاست
به گزارش قم نیوز ابوالفضل شریفی با اشاره به اینکه تاکنون کارهای زیادی درزمینه پیشگیری، آموزش، درمان و مبارزه با مواد مخدر در استان قم انجام شده و خیلی کارهای دیگر نیز باید صورت پذیرد اظهار داشت: مهم‌ترین کاری که باید شکل گرفته و خواستار حمایت هستیم، در بحث انتظامی است.

وی توضیح داد: پلیس مواد مخدر شهرستان قم باید هرچه زودتر به‌صورت ساختاری شکل بگیرد و از وضعیت فعلی که تحت امکانات و نیروی پلیس شهرستان قرار داشته خارج شود تا پلیس مبارزه با مواد مخدر به‌طور خاص برای شهرستان قم هم تشکیل شود.

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم با بیان اینکه به دلیل زیارتی بودن شهر قم و کثرت مسافرین و مهاجرین بیشترین معتادین را در این قشر داریم، تصریح کرد: جمعیت 15تا 64سال استان قم را مصرف‌کنندگان مستمر به مواد مخدر تشکیل می‌دهند و باید بتوانیم در بحث امنیت شهری کار بهتری انجام دهیم.

شریفی ادامه داد: موضوع مبارزه با مواد مخدر بحث‌های جدی داشته و امسال نسبت به پارسال 60درصد افزایش کشفیات داریم که این اتفاق در منطقه‌ای از کشور که 800کیلومتر با مرزها فاصله داشته یک نقطه قوت برای استان است و نشان‌دهنده کار خوب پلیسی قضایی است.

وی خاطرنشان کرد: قم به‌عنوان دروازه پایتخت باید دارای دستگاه‌های روز در بزرگراه‌ها و معابر باشد تا با کمک تجهیزات فنی بتوانیم به‌عنوان معین تهران کار مؤثری انجام داده باشیم و فراموش نکنیم قم به دلیل قرار داشتن در شاهراه مواصلاتی کشور کشفیات زیادی دارد.

دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم با تصریح بر اینکه در بحث اعتیاد موضوعی به اسم بسیج عمومی باید شکل گرفته تا بتوانیم موفق باشیم، اضافه کرد: اخیراً موضوع آموزش طلاب را داشتیم که حرکت نوینی است و طلبه‌های حوزه‌های علمیه در حوزه مباحث پیشگیرانه در مراکزی مانند مساجد و کانون‌های فرهنگی، با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و ستاد اقامه نماز استان به ایفای نقش خواهند پرداخت.

انتهای پیام/ 137
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۶
کد مطلب: 82968
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *