۰

نفوذی‌ها آبروی عمامه و حوزه را می‌برند

قم نیوز: امام جمعه موقت تهران گفت: باید حواسمان باشد تا مبادا برما نفوذ کنند، نفوذی‌ها آبروی عمامه و حوزه را می‌برند، باید جان و مال و آبروی خود در راه امام زمان(عج) بدهیم.
نفوذی‌ها آبروی عمامه و حوزه را می‌برند
نفوذی‌ها آبروی عمامه و حوزه را می‌برند
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام‌ والمسلمین کاظم صدیقی در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال آیت‌الله العظمی بهاءالدینی که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به ویژگی و خصوصیات اخلاقی آیت‌الله العظمی بهاءالدینی اظهار کرد: این عالم ربانی زندگی بسیار ساده‌ای داشت و تا آخر عمر نیز در همان منزل کوچک و ساده زندگی کرد و اهل دنیا نبود و به معنای واقعی به تاسی از امیرالمؤمنین(ع) دنیا را طلاق داده بود.

وی در ادامه با ارائه یک بحث قرآنی و با اشاره به مسئله امامت یادآورشد: منصب امامت منصبی قرآنی است که خداوند به خاصان عطا می‌فرماید. خداوند در قرآن بیان می‌کند که وقتی قصد داشت به حضرت ابراهیم(ع) امامت را بدهد از وی آزمون‌های سختی گرفت و او را به آزمایش های بزرگی افکند.

این استاد اخلاق حوزه یادآورشد: ملت اگر سرنوشت خود را به کسی بسپارد که آزمونی نداده است، علاوه بر مشکلات، آسیب‌های فرهنگی و سختی و مشقت در موضوعات مختلف ایجاد می‌شود.

امام ‌جمعه موقت تهران با ذکر اینکه خرابی آسان ولی ساختن خرابی بسیار مشکل است، یادآورشد: در یک‌شب می‌توان خراب کرد، ولی برای آبادی به این سادگی‌ها ایجاد نمی‌شود، برای همین موضوع است که قرآن کریم به ما هشدار می‌دهد که چرا کاری را به نااهل می‌دهید که به مقدسات شما بتازد و برای ایجاد دوقطبی تلاش کند.

صدیقی تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم و حضرات معصومین در روایات کثیری به اهمیت فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر تاکید فرموده اند؛ نگامی‌که امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه‌ای ترک شود خداوند اشرار را بر شما مسلط کرده و دعای شما مستجاب نمی‌شود و خودکرده را تدبیر نیست.

وی با تأکید بر لزوم ایستادگی در برابر دشمن تصریح کرد: تا فشار و تحریم و مشکلات را تحمل نکرده و در برابر شرق و غرب با خون خود مقاومت نکنیم موفق نمی‌شویم؛ باید حواسمان باشد تا مبادا برما نفوذ کنند، نفوذی‌ها آبروی عمامه و حوزه را می‌برند، باید جان و مال و آبروی خود در راه امام زمان(عج) بدهیم.

این استاد حوزه گفت: مقام معظم رهبری حکیم زمان است و 30 سال است که پس از امام راحل با توجه به همه فتنه و مشکلات پرچم را در اوج قدرت حفظ کرده است، قدرت رهبری و خون پاک محسن حججی سبب اقتدار انقلاب اسلامی‌شده است.

وی با اشاره به آثار برکات انقلاب اسلامی افزود: یک‌زمان هیچ‌کسی جرأت نداشت نام آمریکا را ببرد، ولی امروز پهپاد این کشور را ساقط کرده و داعش که از سوی آمریکا حمایت می‌شد را نابود کردیم.

انتهای پیام/ 110
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب: 83544
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *