۰

بارش فوق سنگین برف تا 2 متر در البرز شمالی

قم نیوز: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌‌دهد از فردا با ورود سامانه بارش‌زا به کشورمان بیشتر نقاط کشور شاهد کاهش محسوس دما و همچنین بارش‌برف هستند که این بارش در مناطق ییلاقی سنگین و قابل توجه خواهد بود.
بارش فوق سنگین برف تا ۲ متر در البرز شمالی
بارش فوق سنگین برف تا ۲ متر در البرز شمالی
به گزارش قم نیوز بررسی‌های انجام شده در نقشه‌های هواشناسی این نکته را نشان می‌دهد که از اوایل روز جمعه آینده روند کاهش دما در اغلب نقاط کشور بخصوص مناطق مرتفع آغاز  و به دنبال آن بارش‌ برف و باران تجربه می‌شود که این شرایط تا پایان هفته آینده نیز ادامه می‌یابد.

برهمین اساس و با توجه به افزایش رطوبت و برودت هوا در بیشتر نقاط ایران اغلب بارش‌های پاییزی به صورت برف بوده و بیشتر مسیرهای روستایی و فرعی بخصوص در  استان‌های گیلان و مازندران مسدود خواهد شد.

کارشناسان سازمان هواشناسی براین باورند درصورتی که پیش‌بینی‌های انجام شده برای شرایط جوی کشورمان محقق شود مجموع بارش برف احتمالی  10 روز آینده،  رکورد بارش برف در پاییز سال 1390 را می‌شکند. به گفته کارشناسان نکته جالب توجه اینجاست که این بارش‌های سنگین برف پاییزی تنها داخل مرزهای جمهوری اسلامی ایران اتفاق خواهد افتاد و کشورهای همسایه تقریبا منافعی از این بارش‌ها نخواهند داشت.

 با این شرایط پیش‌بینی دمای نقاط کشور نشان می‌دهد امروز چهارشنبه 22 آبان سردترین نقطه ایران اردبیل با منفی 4 درجه سانتی‌گراد و گرمترین نقطه هم جزیره ابوموسی با درجه حراتی معادل 26 درجه است. این درحالی است هوای نواحی جنوب دریای خزر امروز ابری و همراه با بارش‌های پراکنده است که احتمالا در مناطق مرتفع این بارش‌ها به صورت برف خواهد بود و سایر نقاط کشور نیز تا اواخر روز 5 شنبه آینده شاهد پدیده خاص جوی نیستند اما با توجه به کاهش محسوس درجه حرارت و افزایش غلظت آلاینده‌ها کلانشهرها همچنان هوای آلوده دارند.

امروز ساکنان تهران  نیز در گرمترین ساعات حداکثر 12 درجه سانتی‌گراد و در خنک‌ترین ساعت حداکثر 7 درجه تجربه می‌کنند که با درنظر گرفتن افزایش تردد در سطح شهر رفته رفته به غلظت آلاینده‌های هوای پایتخت نیز افزوده می‌شود.
انتهای پیام / 137
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۰
کد مطلب: 83563
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *