۰

آیت‌الله علوی گرگانی: جوانان ضمن تبعیت از ولایت، مراقب نفوذ دشمن باشند‌

قم نیوز: مرجع تقلید شیعیان گفت: تاکنون ابرقدرت‌های شرق و غرب نتوانستند نظام جمهوری اسلامی را تکان دهند، نسل جوان باید تابع ولایت‌فقیه باشند و هرچه مقام معظم رهبری می‌گویند تبعیت کنند.
آیت‌الله علوی گرگانی: جوانان ضمن تبعیت از ولایت، مراقب نفوذ دشمن باشند‌
آیت‌الله علوی گرگانی: جوانان ضمن تبعیت از ولایت، مراقب نفوذ دشمن باشند‌
به گزارش قم نیوز آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی که در دفتر معظم له برگزار شد،اظهار داشت:امام صادق(ع) رئیس مذهب تشیع است و شیعه از زمان این امام همام پروبال گرفت و پیش از امام صادق(ع) تشیع سختی زیادی را متحمل شد.

وی با اشاره به حدیثی از امام باقر(ع) افزود:بنای اسلام بر 5 موضوع نماز زکات روزه حج و ولایت است،هیچ موضوعی همانند ولایت مورد تأکید نبوده است،مردم 4 موضوع را گرفتند ولی نسبت به ولایت بی‌توجهی شده است.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: اهل سنت نسبت به نماز اول وقت و زکات و حج مقید هستند ولی ولایت را ندارند و امیرالمؤمنین(ع) را خلیفه چهارم می‌دانند درصورتی‌که امیرالمؤمنین(ع) خلیفه اول و بلا فضل است، ما که دنبال ولایت هستیم باید خیلی مراقب باشیم و اصل ولایت خدا و پس‌ازآن پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) هستند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه بابیان اینکه در 8 سال دفاع مقدس رزمندگان با حضور در جبهه و رشادت آفرینی دنیا را متحیر کردند،افزود: در یک سخنرانی هزار رزمنده را راهی جبهه‌های حق علیه باطل کردم و نسل جوان تشنه مقابله با دشمن بود.

آیت‌الله علوی گرگانی گفت: تاکنون ابرقدرت‌های شرق و غرب نتوانستند نظام جمهوری اسلامی را تکان دهند، نسل جوان باید تابع ولایت‌فقیه باشند و هرچه مقام معظم رهبری می‌گویند تبعیت کنند.

وی بیان کرد:موضوع اجتماع باهم بودن همانند 5 انگشتی است که در کنار یکدیگر جمع شود، اگر همه اقشار جامعه در کنار یکدیگر و باهم باشند هیچ قدرتی نمی‌تواند ما را از هم جدا کند و زمانی بلا بر سرما می‌آید که ازهم جدا شویم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرماید حبل‌الله را نگه‌دارید، از رسول خدا سؤال شد حبل‌الله یعنی چه که پیامبر(ص) فرمود یعنی دست از دامن ولایت نکشید،نسل جوان باید همواره زیر سایه ولایت باشند و مراقب باشند دشمن بر آن‌ها نفوذ نکند.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب: 83594
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *