۰

امام جمعه قم: مبارزه با فساد در تمام ارکان نظام دنبال شود

قم نیوز: امام جمعه قم با تاکید بر اینکه برخورد قضائی باید قاطع و جامع باشد گفت: در مسیر مبارزه با فساد انحراف نرویم، حاشیه نسازیم و تبعیض قائل نشویم و کمک کنیم مسیر مبارزه پیش برود.
مبارزه با فساد در تمام ارکان نظام دنبال شود/پرهیز از حاشیه سازی و انتقاد ناروا در مسیر مبارزه با فساد
مبارزه با فساد در تمام ارکان نظام دنبال شود/پرهیز از حاشیه سازی و انتقاد ناروا در مسیر مبارزه با فساد
به گزارش قم نیوز آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه امروز قم در مصلی این شهر، با اشاره 17 ربیع‌الاول سالروز ولادت پیامبر اسلام(ص) و امام صادق(ع) اظهار کرد: پیامبری پیامبر اسلام جزو اعتقادات تمام خداجویان عالم در گذشته بود و علم و حکمت بی‌پایان توسط قرآن فقط به پیامبر اسلام داده شد.

وی با تاکید بر اینکه پیامبر اسلام معمار یک تمدن نوین الهی بود تصریح کرد: با طلوع خورشید عالم‌تاب پیامبر گرامی اسلام همه بشر تکان خورد و غافله علم و حکمت به حرکت در آمد و تمدنی الهی و آسمانی پایه‌ریزی شد و همه جهانیان از این خورشید عالم‌تاب بهره‌مند شد.

امام جمعه قم با بیان اینکه پیامبر معمار جزیرة‌العرب یا جامعه اسلامی نبود گفت: پیامبر معمار تمدنی بود که تمام بشریت را تحت تاثیر قرار داد.

وی تصریح کرد: در کنار ابعادی که در خلقت پیامبر و آوردن نسخه نجات و حکمت الهی بود، پیامبر خدا مظهر عالی‌ترین اخلاق انسانی و بشری بود. در کتب روایی ما و در منابع فریقین از شیعه و سنی بیش از 100 صفت در سبک اخلاقی و زندگی پیامبر وجود دارد.

اعرافی گفت: پیامبر خوش‌چهره و بشاش و خوش‌خو بود و وقتی با کسی سخن می‌گفت با تمام بدن به سمت او متوجه می‌شد، وقتی که با کسی مواجه می‌شد طرف او احساس می‌کرد که پیامبر به سمت او با شوق در حال حرکت است.ِ پیامبر خوش‌صدا و لحن بود و سلام او آشکار و رسا بود و به کودکان و زنان سلام می‌کرد و نگاه او همراه با حجب و حیا و رو به پایین بود.

وی افزود: پیامبر خیرخواه دیگران بود و دائم در ذکر خدا؛ در یک جمع به طور مساوی به همه نگاه می‌کرد و برای همه پدر مهربان بود.

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه پیامبر هیچ‌گاه در مقابل دشمنان کوتاه نمی‌آمد گفت: خشم مقدس پیامبر و مقاومت مجاهدانه پیامبر و فریب نخوردن از دشمن و مقاومت در برابر پیمان‌شکنان هم برگ دیگری از زندگی ایشان است؛ مبادا ما با تفسیرهای غلط این اخلاق را نشان ندهیم و برخی نشان ندهند که پیامبر جز نرمی و اخلاق خوب چیزی نداشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت هفته وحدت گفت: امروز وحدت نیاز عاجل امت اسلام و امروز این امت دچار مشکلات متعددی است و هفته وحدت ما را به سمت هم‌گرایی و خنثی کردن توطئه دشمنان فرا می‌خواند.

اعرافی با تاکید بر اینکه وحدت بر مبنای مبانی اسلامی نیاز امت اسلامی است افزود: ما به عنوان یک امت در مبانی فکری مشترکیم و در نظامات دینی و مناسک اسلامی مشترکات زیادی داریم و منافع اسلامی هم مشترک است؛ این سه پایه وحدت امت اسلامی است و چرا امت اسلام با بیش از 1.5 میلیارد جمعیت و ارزش‌های متعالی به این شکل اسیر دشمن است و پراکنده در سیل دشمن قرار دارد.

وی ضرورت پرداختن به اشتراکات بین امت اسلامی تاکید کرد و افزود: مبانی سه گانه مشترک ما، مارا به همگرایی دعوت می‌کند و امت اسلام باید بازار علم، فناوری و اقتصادی مشترک داشته باشد و در برابر اشغال‌گران و دشمنان متحد شود؛ امت اسلام مگر نمی‌بیند این روزها فلسطین عزیز ما زیر سیل حمله دشمنان قرار دارد.

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه امت اسلام باید یکپارچه و منسجم چنان در صحنه حضور یابد که دشمن فرسنگ‌ها از سرزمین‌های آنان دور شود، به ضرورت مبارزه با فساد اشاره کرد و افزود: این کار را قوه قضائیه آغاز کرده و در این مسیر باید جدی بود؛ مبارزه با فساد باید جامع و در تمام ارکان و فرآیندهای حکومت دنبال شود، اینکه امروز می‌بینیم فسادهای سنگین رخ داده و دل دلسوزان را به درد آورده است به خاطر غفلت‌ها و غرض‌هایی است که در گذشته بود است.

وی با بیان اینکه دستگاه قضائی و اجرایی و قانون‌گذاری باید بیدارتر از قبل شوند افزود: مبارزه با فساد نیاز به عزم جامع دارد و باید افراد پاک‌دست انتخاب شوند و همه باید به انتخاب افراد سالم وسواس به خرج دهند؛ قوانین ما باید بازدارنده و تامین‌کننده عدالت باشند و دستگاه‌های مختلف با تمام وجود مقابل فساد بایستند.

اعرافی با تاکید بر اینکه برخورد قضائی باید قاطع و جامع باشد گفت: در مسیر مبارزه با فساد انحراف نرویم، حاشیه نسازیم و تبعیض قائل نشویم و کمک کنیم مسیر مبارزه پیش برود.

وی اظهار کرد: به جای اینکه انتقاد ناروا کنیم و حاشیه‌سازی غلط داشته باشیم و از برخی مفسدان دفاع کنیم باید حامی این مسیر باشیم؛ ملت انتظار دارند که با تمام قاطعیت و هوشمندانه در برابر تمام مفسدان و مبارزه با فساد اقدام قاطع به عمل آید.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب: 83596
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *