۰

آیت‌الله ‌بطحایی: حضور با برکت حضرت معصومه (س) در قم ارمغان‌آور عزت و شوکتی بی‌بدیل شد

قم نیوز: عضو مجلس خبرگان رهبری حضور بابرکت حضرت معصومه (س) در قم را شوکت و عزتی بزرگ برای مردم ولایتمدار استان دانست و گفت: بانوان و دختران جامعه ما می‌توانند با تأسی از عفت و حجاب و حیای حضرت در مسیر تعالی خویش گامی مهم بردارند.
آیت‌الله ‌بطحایی: حضور با برکت حضرت معصومه (س) در قم ارمغان‌آور عزت و شوکتی بی‌بدیل شد
آیت‌الله ‌بطحایی: حضور با برکت حضرت معصومه (س) در قم ارمغان‌آور عزت و شوکتی بی‌بدیل شد
به گزارش قم نیوز آیت‌الله سید هاشم بطحائی با اشاره به موقعیت خاص و معنوی استان قم اظهار داشت: در خصوص هجرت و انتقال علم و دانش از کوفه به قم و تمرکز آن در این شهر و سپس جریان آن از این نقطه به سایر کشورها امام صادق (ع) پیش‌بینی‌هایی داشتند که این اتفاق در سایه چتر حجاب، عفت، عصمت، زهد و پارسایی حضرت متمرکز شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان برکات حضور حضرت در قم تصریح کرد: استان قم به یمن حضور حضرت با عنوان قطب علمی جهان اسلام شناخته‌ شده در واقع کسب چنین جایگاه و موقعیت بالای جغرافیایی، علمی، پژوهشی، مذهبی و مرجعیت در جهان اسلام تنها مرهون قدوم مبارک حضرت است.

وی پیوند و ارتباط با خاندان پیامبر (ص) را امتیاز مهمی برای مردم ایران دانست و یادآور شد: مهاجرت امامزادگان بنا بر هر ضرورتی به کشور ما خاصه استان قم نشانگر آن است که مردم ولایتمدار ما طرفدار اهل‌بیت پیامبر (ص) بوده و با ایجاد مکانی امن از حضور پربرکت ایشان بهره‌ها می‌بردند.

این استاد حوزه و دانشگاه رسالت امروز بانوان و دختران جامعه را تأسی از حضرت خواند و گفت: بانوان و دختران جامعه ما می‌توانند با تأسی و الگو گیری از عفت و حجاب و حیای حضرت در مسیر تعالی خویش گامی بزرگ برداشته و خود نیز پیام‌آور این امر مهم و الهی باشند.

وی با اشاره به خط سیر حضرت از مدینه به قم عنوان کرد: حضرت معصومه (س) با قداست و شوکت خاصی از مدینه به ایران و سپس شهر قم رهسپار شده و به خواست خود ایشان در محلی با عنوان میر در قم سکونت گزیده و بعد از مدت 17 روز براثر بیماری دار فانی را وداع می‌گویند.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۹
کد مطلب: 83741
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *