۰

سیستم آبیاری قطره‌ای باغات اسدآباد به بهره‌برداری رسید

قم نیوز: با حضور وزیر جهاد کشاورزی سیستم آبیاری قطره‌ای باغات در روستای جنت‌آباد اسدآباد به مساحت ۴۶.۵ هکتار افتتاح شده و به بهره‌برداری رسید.
سیستم آبیاری قطره‌ای باغات اسدآباد به بهره‌برداری رسید
سیستم آبیاری قطره‌ای باغات اسدآباد به بهره‌برداری رسید
به گزارش قم نیوز سقراط بیرنگ بعد از ظهر امروز در حاشیه افتتاح سیستم آبیاری قطره‌ای باغات اسدآباد اظهار داشت: این طرح با سرمایه گذاری 7 میلیارد و 100 میلیون تومان اجرا شده که از این میزان اعتبار بیش از 5.5 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض از محل صندوق توسعه تعاون  و یک میلیارد و 600 میلیون ریال از محل آورده متقاضی بوده است.

بیرنگ  با بیان اینکه از مساحت 46.5 هکتاری این طرح 36 هکتار  را به صورت تلفیقی سیستم قطره‌ای و 7 هکتار  را کلاسیک ثابت زمینی شامل می‌شود، افزود: در حال حاضر این طرح برای  9 نفر ایجاد اشتغال پایدار کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی اسدآباد تصریح کرد: به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌های ساخت و نگهداری، هزینه‌های جاری کمتر، دبی بالا، امنیت بیشتر، کوتاه شدن زمان اجرای پروژه وعدم یخ زدگی در ایستگاه، طرح فوق دارای پمپاژ مستقیم است، عنوان کرد: از 17 هزار هکتار آبیاری تحت فشار  اجرا  شده در این شهرستان، 15 هزار و 80 هکتار مجهز به سیستم آبیاری بارانی، 650 هکتار مجهز به سیستم قطره‌ای و تیپ و 900 هکتار از اراضی نیز مجهز به سیستم کم فشار هستند.

انتهای پیام/ 137
پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۲
کد مطلب: 84080
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *