۰

کاشت 500 هزار اصله نهال طی سال جاری در استان قم

قم نیوز: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با بیان اینکه سهم استان قم در نهضت ملی «نهال‌‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز» بیش از 500 هزار اصله نهال است، گفت: در مجموع قرار است حداقل 14 میلیون اصله نهال تا هفته منابع طبیعی در سطح کشور کاشته شود.
کاشت 500 هزار اصله نهال طی سال جاری در استان قم
کاشت 500 هزار اصله نهال طی سال جاری در استان قم
به گزارش قم نیوز محمدتقی سجادی در آیین آغاز به‌کار نهضت ملی «نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز» که ظهر امروز در سالن جلسات تعاونی کشاورزی دامداران قم و حومه برگزار شد، با تاکید بر اینکه متخصصان و کارشناسان به عنوان پیمانکار به صورت مستمر در این نهضت ملی نقش‌آفرینی خواهند داشت، مطرح کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف این نهضت فرهنگ‌سازی در میان عموم مردم است اما تحقق نتیجه نیازمند نهال‌کاری اصولی و این امر وابسته به انجام کار تخصصی است به همین علت استفاده از توان متخصصان در این نهضت مورد توجه قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در مجموع برای استان قم هزار و 136 هکتار عملیات نهال‌کاری در سال جاری درنظر گرفته شده بود که از اواسط مهرماه این عملیات آغاز شده و تاکنون به صورت کامل کاشت شده است اما در قالب نهضت ملی «نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز» هزار هکتار دیگر نیز به حجم عملیات نهال‌کاری استان قم در منطقه عمومی کوه نمک اضافه می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم با بیان اینکه سهم استان قم در نهضت ملی «نهال‌‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز» بیش از 500 هزار اصله نهال است، گفت: در مجموع قرار است حداقل 14 میلیون اصله نهال در سطح کشور تا هفته منابع طبیعی در اسفندماه کاشته شود که امکان افزایش این تعداد نهال با مشارکت عموم مردم وجود دارد.

وی ضمن تقدیر از مشارکت روحانیون، بسیجیان، دانش‌آموزان و اقشار مختلف در نهضت ملی نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز مطرح کرد: امیدواریم در ادامه این نهضت نیز بتوانیم از ظرفیت‌های مردمی به شیوه مطلوب استفاده کنیم.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 84094
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *