۰

۶ فضای آموزشی توسط خیرین مدرسه‌ساز در قم به بهره‌برداری می‌رسد

قم نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با تأکید بر کمبود فضای اموزشی در قم، گفت: ۶ فضای آموزشی تا پایان امسال به همت خیرین مدرسه‌ساز استان به بهره‌برداری می‌رسد.
۶ فضای آموزشی توسط خیرین مدرسه‌ساز در قم به بهره‌برداری می‌رسد
۶ فضای آموزشی توسط خیرین مدرسه‌ساز در قم به بهره‌برداری می‌رسد
به گزارش قم نیوز حمیدرضا شیخ الاسلام قبل از ظهر شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، افزود: قرار بود برای افزایش سرانه فضاهای آموزشی استان با موافقت استاندار ۹ زمین با کاربری آموزشی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد ولی هنوز این زمین‌ها به این اداره برای تغییر کاربری آن واگذار نشده است.

وی با اشاره به این که باید در مسیر افزایش فضاها و سرانه آموزشی گام بلندتری برداشته شود، گفت: ۶ فضای آموزشی تا پایان امسال به همت خیرین مدرسه‌ساز استان به بهره‌برداری می‌رسد ولی با این وجود با توجه به تراکم دانش آموزی در استان باید مسیر افزایش فضاهای آموزشی با گام‌های بلندتری برداشت.

وی با بیان اینکه در زمینه نوسازی مدارس با چالش انشعابات جدید روبرو هستیم و بیشتر مدارس در استان قم قدیمی و فرسوده هستند، گفت: سالانه به صورت متوسط باید ۱۰ مدرسه در قم نوسازی شود که با مشکل انشعابات جدید روبرو هستیم.

فعالیت ۲۴ هزار سرویس مدرسه در قم

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله سرویس مدارس، گفت: فقط ۲۴ هزار سرویس مدرسه برای ۲۶۰ هزار دانش‌آموز استان فعال است که بیش از ۳۰ درصد این سرویس‌ها مربوط به مدارس خاص است.

شیخ الاسلام تصریح کرد: در سطح روستاهای استان قم ۳ هزار دانش‌آموز از امکانات سرویس مدارس استفاده می‌کنند که با هماهنگی و پیگیری‌های صورت گرفته بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین از سوی دولت هیچ تغییری در قیمت سرویس مدارس استان و خللی در این زمینه ایجاد نشده است.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان قم، در سال تحصیلی جدید ۲۶۵ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند.
انتهای پیام / 137
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵
کد مطلب: 84127
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *