۰

پیکر آیت‌الله علامی‌هشترودی در قم تشییع شد

قم نیوز: مراسم تشییع و تدفین پیکر آیت‌الله علامی هشترودی استاد سطوح عالی حوزه علمیه و از شاگردان امام خمینی(ره)، با حضور آیت‌الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان برگزار شد.
پیکر آیت‌الله علامی‌هشترودی در قم تشییع شد
پیکر آیت‌الله علامی‌هشترودی در قم تشییع شد
به گزارش قم نیوز مراسم تشییع پیکر آیت الله شیخ محمد علامی هشترودی استاد سطوح عالی حوزه علمیه و از شاگردان امام خمینی(ره)، برگزار شد.

این مراسم از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد و آیت‌الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان، نمایندگان بیوت مراجع، طلاب روحانیون و مردم مومن و ولایتمدار قم در این مراسم حضور داشتند.

آیت‌الله سبحانی مرجع تقلید شیعیان بر پیکر آیت الله علامی هشترودی نماز اقامه کرد و در قبرستان شیخان به خاک سپرده شد.

مراسم ختم این عالم ربانی امشب پس از نماز مغرب و عشا در مسجد حضرت رسول واقع در خیایان شاه ابراهیم، 24 متری کاشانی برگزار می شود.

آیت الله محمد علامی هشترودی در سال 1302 هجری شمسی در شهرستان هشترود در خانواده‌ی علم و فضیلت قدم به دایره‌ی حیات نهادند.

آیت اللّه علاّمی هشترودی در 25 سالگی برای تکمیل تحصیلات سطوح عالیه و پیمودن راه پرافتخار نیاکان خود و بهره مندی هرچه بیشتر از گنجینه‌ی دانش دانشمندان نامی به شهر تاریخی قم مهاجرت نموده و در این شهر مقدّس مقیم گشت.

آیت الله علامی هشترودی کفایتین را از محضر حضرت آیت اللّه العظمی مرعشی نجفی آموخت،درس حکمت و مباحث منظومه‌ی سبزواری و کتاب اسفار ملاصدرا را از محضر فیلسوف نامدار آیت اللّه علامه طباطبایی«صاحب المیزان»فراگرفت و در درس خارج حضرت آیت اللّه بروجردی و حضرت آیت اللّه آقای حجّت کبیر به مدت 15 سال شرکت و استفاده و استفاضه‌ی کامل کرد و بعد از رحلت این دو بزرگوار،باقی دوره درس خارج را از محضر حضرت آیت اللّه العظمی امام خمینی(ره)و آیت اللّه آقای گلپایگانی تکمیل کرد.

انتهای پیام/ 137
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۳
کد مطلب: 84272
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *