۰
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قم:

سازه‌های تقاطعی در مسیر رودخانه‌های قم مقابل سیل آسیب‌پذیر است

قم نیوز: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قم گفت: سازه‌های تقاطعی ایجادشده در مسیر رودخانه‌های استان دربرابر سیل آسیب‌پذیر است و باید با اقدامات اصلاحی از بروز خسارات فراوانی ناشی از تخریب آن‌ها جلوگیری به عمل آید.
سازه‌های تقاطعی در مسیر رودخانه‌های قم مقابل سیل آسیب‌پذیر است
به گزارش قم نیوز احمد حاجی حسینی مسگر بیان کرد: دراستان قم حدود ۱۸۰ سازه تقاطعی با مسیر رودخانه‌ها وجود دارد که ساخت آن‌ها متناسب با حجم سیلاب‌های با دوره بازگشت طولانی‌مدت نیست.

وی افزود: بارش‌های شدید و سیلاب ناشی ازآن درروزهای ابتدایی سال‌جاری نشان داد،‌ استان قم با این تهدید احتمالی دست‌وپنجه نرم می‌کند و باید برای کاهش خسارات سیل،‌ وضعیت سازهای ایجادشده در مسیر رودخانه‌ها اصلاح شود.

وی ادامه داد:‌ درکارگروه کنترل سیل استان به دستگاه‌های متولی اعلام کردیم که باید با تخصیص اعتبارات لازم،‌ وضعیت سازه‌های تقاطعی ایجاد شده در مسیر رودخانه‌های استان اصلاح تا از خسارات فراوانی ناشی از تخریب آن‌ها جلوگیری شود.

حاجی حسینی مسگر گفت: برای رفع دخل و تصرف‌های ایجاد شده در مسیر رودخانه‌های استان نیز با همکاری دستگاه قضایی، اقدامات قانونی لازم در حال انجام است.

وی بیان کرد: دخل و تصرف در مسیر طبیعی رودخانه‌ها و عدم رعایت حریم قانونی‌ آن‌ موجب تشدید خطر وقوع سیل در زمان بارش‌های شدید می‌شود و زندگی مردم را در معرض خطر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: اگر مردم و همشهریان گرامی در این زمینه همکاری لازم را با مسئولان داشته باشند، آزادسازی حریم رودخانه‌ها بر اساس قانون انجام می‌شود و خطر وقوع سیلاب‌های خطرناک در سطح استان به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

در استان قم ۹۳۰ کیلومتر رودخانه اصلی و حدود ۳۲ هزار کیلومتر آبراهه و مسیل جریان آب وجود دارد.


انتهای پیام/111
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب: 85236
برچسب ها: سیل سازه رودخانه
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *