۰

محله اسماعیل‌آباد قم موضوع نشست امروز فرمانداری

قم نیوز:  محله اسماعیل‌آباد شهر قم، یکی از سکونت‌گاه‌های غیر رسمی در این شهر است که برای رفع مشکل این محله، تاکنون جلسه‌های مختلفی در استان قم برگزار شده است.
محله اسماعیل‌آباد قم موضوع نشست امروز فرمانداری
محله اسماعیل‌آباد قم موضوع نشست امروز فرمانداری
به گزارش قم نیوز نشست بررسی مشکلات محله اسماعیل آباد شهر با حضور مرتضی حیدری فرماندار و تنی چند از مسئولان این شهرستان در سالن امام رضا(ع) فرمانداری برگزار شد و تعدادی از مسئولان و کارشناسان دیدگاه‌ها، نظرها و پیشنهادهای خود را در این زمینه ارائه کردند.

در جلسه مذکور، حل مشکل محله اسماعیل‌آباد منوط به تصمیم‌گیری شورای بازآفرینی شهری در رابطه با اختصاص اراضی ۳۲ هکتاری در منطقه پردیسان شهر قم و تعیین تکلیف وضعیت ریل راه‌آهن در این محله و مشورت با استانداری شد. 

محله اسماعیل‌آباد از حدود دهه ۷۰ تشکیل شده و پس از سال ۱۳۸۶ با الصاق منطقه جمکران به شهر قم، جزو محدوده این شهر شده است و در حال حاضر این محله در محدوده شهر قم و کنار ریل راه‌آهن قرار دارد، اما ساخت‌وسازهای آن خارج از قانون، انجام شده‌ است.

نمایندگان ادارات کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی قم در این جلسه، گزارشی از زیر پوشش قرار گرفتن تعداد کمی از خانوارهای این محله که بر اساس قانون شرایط لازم را داشته‌اند و انجام برخی از کارهای فرهنگی و بهداشتی در این محله ارائه دادند.ابوالفضل معرفی مسئول دفتر تسهیلگری شهرقائم در این جلسه گفت: تعداد ۹۰۲ تن در ۱۷۹ خانوار در محله اسماعیل‌آباد زندگی می کنند که حدود ۲۵ درصد آنها ایرانی و بقیه از اتباع غیرایرانی هستند.

فرماندار قم در این جلسه با اشاره به محله اسماعیل‌آباد شهر قم گفت: مردمان این منطقه با سختی زندگی را سپری می‌کنند که لازم است مشکلات این محله که به صورت سکونت‌گاه غیر رسمی شکل گرفته است، رفع شود.

مرتضی حیدری با اشاره به آسیب‌های متعددی که در این منطقه وجود دارد، اظهار کرد: لازم است که مسئولان به این مساله حساسیت نشان دهند، چرا که زیبنده شهر مقدس قم نیست که شاهد چنین پدیده نامناسبی باشیم.

وی با بیان اینکه وزارت کشور نیز به این مساله توجه ویژه داشته است، خاطرنشان کرد: به دنبال پیدا کردن راه حلی برای این معضل هستیم.

وی با بیان این که همه دستگاه‌ها و نهادها برای حل این مساله به صورت جدی همکاری‌های لازم را داشته باشند، تاکید کرد: ساکنان این منطقه فقط از نعمت برق برخودار هستند که با توجه به قرار گرفتن در فصل سرما، نشان از سختی وضعیت ساکنان این منطقه دارد.

قائم مقام شهردار قم نیز در این جلسه، با بیان اینکه این منطقه از حدود دهه ۷۰ و در خارج از محدوده شهری در آن زمان به صورت غیرقانونی ساخته شده است، گفت: هرچند این منطقه از سال ۱۳۸۶ وارد محدود شهری شد، اما کاربری در نظر گرفته شده برای آن فضای سبز است.  

ابراهیم معتمدی با اشاره به اینکه استراتژی (راهبرد) استان مبنی بر جمع‌آوری این محله بوده است، افزود: در صورت حل شدن مساله ریل راه‌آهن در کنار این محله و نیز مساله جایگزینی در اراضی ۳۲ هکتاری منطقه پردیسان، امکان ساخت یک خیابان ۵۵ متری در این محله وجود دارد.

نتیجه گیری و تصمیم درباره مسائل مطرح شده به جلسه بعدی درباره محله اسماعیل‌آباد شهر قم موکول شد. 


انتهای پیام/111
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 85237
برچسب ها: فرماندار قم قم
مرجع : خبرگزاری ايرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *