۰

ملت ایران پشتیبان نیروهای مسلح هستند/خانواده شهدای سانحه هوایی در دل ملت جای دارند

قم نیوز: رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گفت: ما قدردان زحمات عزیزانمان در سپاه و ارتش هستیم و نیروهای مسلح باید اطمینان داشته باشند که ملت پشتیبان آنها هستند.
ملت ایران پشتیبان نیروهای مسلح هستند/خانواده شهدای سانحه هوایی در دل ملت جای دارند
ملت ایران پشتیبان نیروهای مسلح هستند/خانواده شهدای سانحه هوایی در دل ملت جای دارند
به گزارش قم نیوز حجت‌الاسلام والسملمین حسن ربانی در مراسم مراسم بزرگداشت شهدای حادثه سقوط هواپیما که امروز با حضور خانواده جان‌باختگان این حادثه، جمعی از فضلا و روحانیون حوزه علمیه قم، فرماندهان ناحیه 3 مقاومت و جمعی از اعضای هیئت‌مدیره، مدیران و کارکنان مرکز خدمات در قم برگزار شد، ضمن عرض تسلیت شهادت عده‌ای از هم‌وطنانمان در حادثه سقوط هواپیما به رهبر معظم انقلاب، ملت ایران و خانواده شهدای این حادثه اظهار کرد: امیدوارم خداوند این حادثه تلخ و مصیبت‌بار را جبران کند و باعث سربلندی بیشتر ایران عزیز و انقلاب و خانواده‌ها شود.

وی بیان کرد: هنوز داغ از دست دادن سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی و همراهانشان به ویژه شهید ابومهدی المهندس را به پایان نبرده بودیم که داغ دیگری بر داغ‌هایمان افزوده شد. امام باقر(ع) می‌فرمایند: وقتی خدا بنده‌ای را دوست دارد بلاها یکی پس از دیگری بر او وارد می‌شود، چراکه در این بلاها رشد و تعالی و مقاومت و پیروزی که خدا وعده داده است وجود دارد. اینها نشانه این است که خداوند با این مشکلات می‌خواهد انسان را به کمال برساند.

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه عنوان کرد: این سنت خدا است که در کنار همه انبیا دشمنانی هستند و هر روز مشکلی را ایجاد می‌کنند و با خداوند و راه انبیا و راه انقلاب اسلامی دشمنی می‌کنند و امام (ره) به‌خوبی با تکیه بر آموزه‌های دینی فرمودند که اگر دیدید دشمنان نسبت به ما دشمنی ندارند بدانید که ما منحرف شده‌ایم.

وی اظهار کرد: دشمنان با تمام امکاناتشان تلاش می‌کنند که حرف باطل خودشان را در دل مردم جای دهند و با جملات زیبا و فریبنده تأثیرگذار باشند، اما خداوند اراده کرده است اینها را بشکند و در طول تاریخ هم برای انبیا چنین بوده است.

 

خانواده شهدای سانحه هوایی در دل ملت جای دارند

ربانی ادامه داد: خانواده شهدای این حادثه در دل ملت ایران جای دارند و مردم ایران قدردان آنها هستند؛ این جلسه به منظور تکریم شما و تجلیل از شماست و وظیفه ما است با شما همراه باشیم و همدردی کنیم.

رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه بیان کرد: فرزندان شما در راه خدا رفتند و با کسانی که در مسیر حق نیستند فرق دارند؛ فرزندان شما به وسیله دشمنی کسانی که با اسلام و انقلاب و کشور دشمن هستند جان خود را از دست دادند.

وی گفت: ملت بزرگوار ایران و خانواده شهدا این را بدانید هر زمانی برای این ملت حماسه بزرگ و عظیمی پیش آمده است تلاش کرده‌اند این حماسه را بشکنند، مانند حماسه حضور مردم در تشییع سردار سلیمانی که کم‌نظیر بود به طوری که دشمن هم به آن اعتراف کرد.

ربانی ادامه داد: دشمنان همواره حضور حماسی مردم در صحنه‌های مختلف مانند 22 بهمن را پنهان می‌کنند ولی نتوانستند این حضور حماسی در تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی را پنهان کنند ولی تلاش می‌کنند آن را بشکنند.

وی با بیان اینکه مسؤولان باید صمیمانه قدردان مردم همیشه در صحنه باشند، گفت: شما شاهد بودید ملت ایران به چه شکلی در این مراسم‌ها حضور داشتند اما بعضی از ضدانقلاب‌ها که فقط نام ایرانی را با خود یدک می کشند جشن گرفتند و پایکوبی کردند.

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه بیان کرد: در طول 40 سال گذشته این شیطنت‌ها همواره وجود داشته و استثنا نداشته است و هر زمان موفقیت بزرگی داشته‌ایم تلاش کرده‌اند با شیطنت و فتنه‌ای آن را کمرنگ کنند.

 

خود فروختگان چرا روز اول عزاداری نکردند

وی با بیان اینکه در این حادثه اخیر عده قلیلی از افراد خود فروخته و وابسته شیطنت‌هایی کردند، افزود: اگر این افراد ادعای داغداری برای شهدای حادثه را دارند پس چرا از روز اول عزاداری ‌نکردند و دقیقاً از زمانی که صادقانه اعلام شد اشتباه انسانی بوده است اظهار غم کردند.

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه تصریح کرد: صمیمانه از سرداران سپاه تشکر می‌کنم که با صداقت، رشادت، ایمان و بزرگی این اشتباه را بیان کرده و عذرخواهی کردند.

وی خطاب به کسانی که در این تجمعات به سردار سلیمانی توهین کردند گفت: شما واقعاً با چه چیزی مخالف هستید؟ آیا شما با عزت، مقاومت و رشادت ایران اسلامی مخالفید، یا با آن عده‌ای که داعش را از مرزها عقب راندند و امنیت را برای ایران به ارمغان آوردند دشمنی دارید؟

ربانی با اشاره به حضور سفیر انگلستان در این تجمعات گفت: ما واقعاً هزینه‌های بسیاری باید انجام می‌دادیم تا ثابت کنیم این افراد وابسته هستند ولی این اتفاق باعث شد همه متوجه شوند.

وی گفت: از مسئولان در وزارت خارجه و وزارت ارشاد اسلامی می‌خواهیم در مقابل این عناصر وابسته و کسانی که اسم خود را هنرمند گذاشته‌اند ولی در عمل در مقابل ملت می ایستند، به مسئولیتشان عمل کرده و با آنها جدی و حکیمانه و قاطع برخورد کنند.

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه تصریح کرد: اسم این افراد را نمی‌توان هنرمند گذاشت بلکه تعهد به ملت ایران و انقلاب اسلامی هنر است. جمعیتی میلیونی در تهران، قم، اهواز، مشهد و کرمان برای تشییع پیکر سردار سلیمانی حاضر می‌شوند و مراسم های بزرگداشتی به صورت خودش در سراسر کشور و شهرهای مختلف عراق و منطقه برگزار می‌شود و آن وقت این افراد به اسم دفاع از ملت به جریانی که نماد قدرت ایران است توهین می‌کنند!

وی افزود: وقتی به نماد مقاومت ایران توهین می‌کنند نمی‌توان نام دیگری جز مزدوری روی آن گذاشت؛ مسؤولان ما نباید با این افراد با محبت و ملاحظه رفتار کنند.

ربانی گفت: در این جریان‌ها کسانی که به اسم مردم و خانواده‌های داغدار شیطنت و فتنه کردند رسوا خواهند شد و باید صمیمانه از خانواده‌های شهدا تقدیر کنیم که به ضدانقلاب میدان ندادند.

وی ادامه داد: انتظار داریم که مسئولان به وظایف قانونی و شرعی و انقلابی خود عمل کنند و نگذارند این قضایا با مرور زمان فراموش شود.

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه افزود: ما قدردان زحمات عزیزانمان در سپاه و ارتش هستیم و نیروهای مسلح باید اطمینان داشته باشند که ملت پشتیبان آنها است.

وی بیان کرد: شما باید با روحیه بیشتری به وظایفتان عمل کنید و به شیطنت‌های جدید دشمن در عرصه‌های نظامی و سایبری بیشتر توجه شود.

ربانی گفت: خانواده شهدا و ملت ایران می‌خواهند این قضیه به خوبی پیگیری شده و واقعیت‌ها خوب روشن شود و اگر تخلفی شده مجازات شوند و اگر تخلفی نشده است با مردم صادقانه در میان بگذارند.

وی تصریح کرد: ملت ایران فداکاری نیروهای مسلح ایران و تلاش‌های آنها در این40 سال را با این چنین حوادثی فراموش نمی‌کنند؛ خواسته ملت ایران و ملت‌های منطقه این است که جنایتکاران از منطقه خارج شوند؛ خروج آنها از منطقه است که می‌تواند ملت ایران را آرام کند.

انتهای پیام/ 110
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸
کد مطلب: 85257
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *