۰
دستور آیت الله اعرافی به مدیران حوزه‌ علمیه استان‌ها؛

حوزویان برای کمک به سیل زدگان بشتابند

قم نیوز: آیت الله اعرافی از مدیران حوزه‌ علمیه استان‌ها خواست زمینه کمک رسانی طلاب به مردم آسیب دیده از سیل را فراهم کنند.
حوزویان برای کمک به سیل زدگان بشتابند
حوزویان برای کمک به سیل زدگان بشتابند
به گزارش قم نیوز آیت الله اعرافی،مدیرحوزه های علمیه کشور ضمن تسلیت و همدری با آسیب دیدگان از سیل سیستان و بلوچستان درنامه‌ای به مدیران مراکز و مدارس علمیه حوزه‌های علمیه در استان‌ها دستور داد تا زمینه کمک رسانی طلاب به مردم آسیب دیده از سیل را فراهم کنند.

متن نامه آیت الله اعرافی به این شرح است:فاجعه سیل خسارت بار استان سیستان و بلوچستان که به جان باختن شماری از هم میهنان عزیز و وارد آمدن خسارت‌های سنگین مالی به اقشار مختلف و روستائیان گرامی شد، حادثه‌ای تلخ، دردناک و مصیبت بار است.

اینجانب با تاثر و اندوه فراوان، با همدلی و همدردی، ضمن عرض تسلیت به مصیبت دیدگان، صبر و سلامتی آنان را از خداوند مسألت داشته و رحمت و مغفرت برای جان باختگان خواهانم.

بی گمان چنان که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرموده اند، وظیفه مسئولان ذی ربط و حوزه‌های علمیه، روحانیت معظم و معزز، کمک مادی و معنوی به آسیب دیدگان و تسکین آلام و رنج‌های بازماندگان و کاستن از اندوه آنان است، از خداوند منان صبر جمیل برای بازماندگان و پاداش نیک الهی برای جان باختگان مسألت می‌نمایم.

از مدیران ارجمند حوزه‌های علمیه استان‌ها و مراکز و مداس وابسته می‌خواهم تا با هماهنگی نهاد‌های مسئول کشور و نماینده معزز، ولی فقیه در استان و نهاد‌ها و مراکز حوزه‌ای و ذی ربط، زمینه‌های لازم برای هرگونه همیاری با آسیب دیدگان و حضور منسجم طلاب و روحانیون در مناطق سیل زده و ارائه خدمات خالصانه به مردم استان سیستان و بلوچستان فراهم آوردند و نیز در تبلیغ و ترغیب ملت شریف ایران به یاری هموطنان عزیزمان کوشا باشند، مدیران محترم در تنظیم برنامه‌های مدارس و مراکز بر اساس توضیح بالا و با هماهنگی لازم با مسئولان ذی ربط مدیریت حوزه‌ها دارای اختیار و مجازاند.

انتهای پیام/111
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب: 85264
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *