۰

استقبال از مهاجرت معکوس روستاییان در قم

قم نیوز: نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: مهاجرت معکوس روستاییان در استان قم پدیده مبارکی است هرچند تبدیل برخی از روستاها به تفرجگاه ناراحتی روستائیان را به دنبال داشته است.
استقبال از مهاجرت معکوس روستاییان در قم
استقبال از مهاجرت معکوس روستاییان در قم
به گزارش قم نیوز حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور پیش از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به ساخت و ساز در روستاهای قم اظهار کرد: برخی از افراد شهرنشین در استان که ریشه در روستاها داشتند، به دنبال بازگشت به روستاهای خود هستند که باید برای بازگشت آن‌ها تلاش کنیم و مهاجرت معکوس روستاییان در استان قم پدیده مبارکی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته پدیده تبدیل برخی از روستاها در استان قم به تفرجگاه‌ها موجب ناراحتی روستاییان شده است، البته جلوی این مساله را نمی‌توان گرفت، این افراد شهرنشین، هزینه‌های ایجاد زیرساخت‌های جدید را به روستاها تحمیل می‌کنند، در حالی که خود روستاییان اصلی مشکل زمین و مسکن دارند.

 

انتقاد از عملکرد تصفیه خانه فاضلاب قم

احمد امیرآبادی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه با اشاره به مشکل فاضلاب پردیسان اظهار کرد: باید مطالعات زیست محیطی تصفیه خانه فاضلاب در بالا دست شهر قم انجام شود تا شاهد رها شدن فاضلاب در شهر قم نباشیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر عملکرد تصفیه خانه فاضلاب کنونی این شهر مناسب نیست.

انتهای پیام/ 137
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب: 85324
مرجع : خبرگزاری فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *