۰

عملیات اجرایی کمربندی جدید قم دهه فجر امسال آغاز می‌شود

قم نیوز: استاندار قم گفت: طرح جدید کمربندی قم به طول ۱۱۰ کیلومتر بااعتباری بالغ‌بر ۲۱۰۰ میلیارد تومان به نام سردار رشید اسلام شهید سپهبد سلیمانی نام‌گذاری شده و عملیات اجرایی آن دهه فجر امسال آغاز می‌شود.
عملیات اجرایی کمربندی جدید قم دهه فجر امسال آغاز می‌شود
عملیات اجرایی کمربندی جدید قم دهه فجر امسال آغاز می‌شود
به گزارش قم نیوز بهرام سرمست در نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، اظهار داشت: سیاست استان برگرداندن واحدهای تعطیل و راکد به مدار تولید است.

استاندار قم گفت: 25 واحد تولیدی و صنعتی استان شناسایی و برای احیاء هدف‌گذاری شده‌اند که  از این تعداد 14 واحد به مدار تولید بازگشته‌اند.

وی با بیان اینکه اختیارات، امکانات و مقدورات استانی برای حل مشکل واحدهای راکد پاسخگو نیست، تأکید کرد: انتظار می‌رود بر اساس صحبت‌هایی که در این جلسه می‌شود واحدهای باقی‌مانده نیز به چرخه تولید بازگردند.

سرمست با تأکید بر اینکه باید ایجاد راه دسترسی دریاچه نمک در کنار سایر بهره‌برداری‌ها دیده شود، گفت: اگر کاربری‌های مختلف این دریاچه، به‌صورت یک بسته کامل دیده نشود عملاً امکان  اینکه دولت در آنجا راه دسترسی ایجاد کند، وجود ندارد.

استاندار قم در ادامه با اشاره به طرح اتصال راه‌آهن سراسری به منطقه ویژه سلفچگان عنوان کرد: راه‌آهن قم حداکثر دو هفته مهلت دارد تا نتیجه نهایی در ارتباط با اجرای طرح را ارائه کند.

وی تأکید کرد: مسئولان استان باید در پیگیری طرح‌ها و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان جدی‌تر عمل کنند.

سرمست عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون، برای تصویب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی فرایندی را طی کرده‌ایم و دستگاه‌ها متعهد به ارائه گزارش در فواصل شش‌ماهه و سه‌ماهه بوده‌اند.

استاندار قم بیان کرد: 75 درصد میانگین پیشرفت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را در استان شاهد بوده‌ایم، اما این پیشرفت را قابل‌قبول نمی‌دانیم، پیشرفت یک سری پروژه‌ها بسیار کند بوده و موردپذیرش نیست.

وی با بیان اینکه برخی پروژه‌های نیمه‌کاره استخوان‌لای‌زخم بوده و باید تعیین تکلیف شوند، تصریح کرد: از هر ظرفیتی باید برای پیشبرد برنامه‌های عمرانی استفاده شود تا بتوان موانع را برطرف کرد، گاهی برای تسریع در اتمام پروژه نیاز به پیگیری‌های مستمر، دعوت از مقامات کشوری و بازدیدهای میدانی داریم که باید انجام شود.

استاندار قم در پایان اظهار داشت: طرح جدید کمربندی قم به طول 110 کیلومتر بااعتباری بالغ‌بر 2100 میلیارد تومان به نام سردار رشید اسلام شهید سپهبد سلیمانی نام‌گذاری شده و عملیات اجرایی آن دهه فجر امسال آغاز می‌شود.

انتهای پیام/ 110
يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۲
کد مطلب: 85329
مرجع : خبرگزاری تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *